OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 9 Listopad, 2018

10-metrowa naczepa Krone Coil Liner Compact – ma pełnoprawną muldę, a waży zaledwie 5 ton

Ładunki przewożone w zwojach często są bardzo ciężkie, a przy tym niewielkie rozmiarami. Zwykle przewozi się je w pełnowymiarowych zestawach, z uwagi na dopuszczalną masę całkowitą oraz dostępność naczep z tzw. muldą. Teraz Krone pokazało jednak naczepę, która otwiera zupełnie nowe możliwości.

Krone Coil Liner Compact to naczepa trzyosiowa, wyposażona w pełnoprawną muldę. Co jednak ją wyróżnia, to zaledwie 10 metrów długości całkowitej. W stosunku do pojazdów pełnowymiarowych, wersja Compact krótsza jest zarówno na tylnym zwisie, jak i przed siodłem. To więc oznacza mniej nadwozia oraz mniej ramy, znacząco odchudzając całą konstrukcję.

Ogromną ciekawostką jest też zamykanie pojazdu. Zamiast tylnych drzwi, Krone zastosowało tutaj burtę oraz przykrywającą ją plandekę. To klasyczne rozwiązanie jest znacznie lżejsze od drzwi, generując kolejne oszczędności. Efekt końcowy jest zaś taki, że Krone Coil Liner Compact waży dokładnie 5010 kilogramów.

W parze z lekkim ciągnikiem, jak na przykład Renault Premium, cały zestaw może zamknąć w 13 tonach masy własnej. W krajach o 40-tonowym DMC, samochód weźmie więc na pokład do 27 ton ładunku. Co więcej, ten konkretny pojazd ma jeździć między innymi po Beneluksie, osiągając przy tym do 44 ton masy całkowitej. Dzięki temu przewożone ładunki będą mogły ważyć ponad 30 ton.

Dodam, że opisywany pojazd został przygotowany dla holenderskiej firmy Ad Priems Transport. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w przewożeniu zwojów, mając w swojej flocie wyłącznie naczepy z muldami. Stąd też inwestycja w tak specjalistyczny pojazd.

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Baobab napisał(a):

  Taka naczepka idealnie by pasowała do np. DAFa XXF’a 😉

 2. Grzesiek napisał(a):

  co oznacza pojęcie pełnowymiarowa mulda? Ja w kronce 13.60 miałem muldę prawie sięgającą do drzwi i to ta była chyba pełnowymiarowa

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Nigdzie w tekście nie ma takiego pojęcia. Pojawia się jedynie “pełnoprawna mulda”, przez co można tutaj rozumieć takie same możliwości umocowania ładunku.

  • Da_las napisał(a):

   Standardowa mulda ma 7,2 metra i najprawdopodobniej tu taka wystepuje. Miales 9 metrow rynne, czyli wydluzana na specjalne zamowienie. Dluzsza rynna oznacza wieksza mase wlasna i stopien skomplikowania pneumatyki. Nie ma gdzie upchnac zbiornikow, ktore sa w tylnim zwisie przy 7,2 metra.

  • kris napisał(a):

   Kolego zauważ że ona jest krótsza tez z przodu a mulda i tak zaczyna się za siodłem czyli masz 2 metry nie używanej przestrzeni. Poza tym po co do dużych kręgów mulda 9 metrowa? Na zachodzie idą w duże kręgi bo najwięcej czasu traci sie na zmianę kręgów na maszynach więc im większy tym lepiej. Tylko u nas dziadostwo po 4-5 kręgów się wozi bo kupili stare maszyny z zachodu na małe kręgi.

 3. korek napisał(a):

  Krone to badziewie.. lepsza jest vanhoolka

 4. Maniek napisał(a):

  Buhhha Renault premium to chyba z muzeum

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.