OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 18 Marzec, 2015

Polak z podrobionym prawem jazdy zatrzymany w Norwegii za kierownicą szwedzkiej ciężarówki

Pamiętacie jak w ubiegłym roku w Szwecji zatrzymano macedońskiego kierowcę z podrobionym prawem jazdy, a następnie puszczono go wolno? Jak pisałem TUTAJ, naprawdę rozwścieczyło to skandynawskich kierowców i doprowadziło do aż miesięcznego protestu, o którym pisałem TUTAJ. No to teraz podobna historia może rozegrać się w Norwegii, z tą różnicą, że tym razem “fałszywkę” przy kontroli okazał Polak.

Nasz rodak zasiadał za kierownicą Volvo FH na szwedzkich numerach rejestracyjnych i logo Transscandinavian Carriers AB na kabinie. Kiedy zatrzymano go do kontroli, okazał on do kontroli prawo jazdy, które wydawało się być podrobione. I faktycznie, po profesjonalnym sprawdzeniu dokumentu, okazało się, że nie jest on prawdziwy. Drogowe służby kontrolne wezwały więc policję, a ta dokonała przesłuchania kierowcy, który w końcu przyznał się do okazania fałszywego prawa jazdy.

Podrobione prawo jazdy wyglądało tak  (część danych została zamazana):

podrobione_prawo_jazdy_polak_norwegia


Źródło informacji oraz fotografii: Transport Magasinet

Autor zdjęcia: Statens vegvesen

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. arni napisał(a):

    Chyba nie sprawdziliście rzetelnie tej informacji !!! A norweskie służby już niedługo będą pisać sprostowanie do tego artykułu.

  2. Kierowca napisał(a):

    Na pierwszy rzut oka widać fałszerstwo i to jakiegoś nieudacznika. Dlaczego, spójrzcie na swoje prawa jazdy i na to ze zdjęcia. Kategorie na zdjęciu: A BE CE

Odpowiedz





Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.