OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 18 Marzec, 2015

Shell otwiera swoją pierwszą w Europie stację tankowania LNG do ciężarówek zasilanych gazem

shell_stacja_lng_ciezarowki_tankowanie

Samochody ciężarowe zasilane LNG mają sporą zaletę w postaci stosunkowo dużego, czasami sięgającego nawet 1000 kilometrów zasięgu, a jednocześnie ekologicznego charakteru i niskich kosztów eksploatacji. Problem jednak w tym, że na europejskich drogach brakuje stacji benzynowych, na których płynny gaz ziemny (właśnie LNG) można by zatankować. To jednak ma się w najbliższych latach zmienić, na co przykładem jest otwarcie przez firmę Shell  jej pierwszego w Europie punktu tankowania LNG do ciężarówek.

Stacja ta została ulokowana w samym sercu Unii Europejskiej, mianowicie nieopodal Rotterdamu, gdzie ma służyć ciężarówkom obsługującym tamtejszy port, a przy okazji umożliwić zatankowanie pojazdom podróżującym autostradą A15 między Belgią i Francją a niemieckim Zagłębiem Ruhry. Biorąc pod uwagę pojemność zbiorników na gaz, nowa stacja może obsłużyć do 170 ciężarówek dziennie. A chętnych nie brakuje i regularne korzystanie z placówki zapowiedziała już chociażby znana w naszym kraju firma Vos Logistics. Shell zapowiada zaś, że jeśli stacja w Rotterdamie okaże się sukcesem, już wkrótce zacznie otwierać kolejne placówki oferujące LNG.

Poniżej można zobaczyć zasilany LNG ciągnik siodłowy Iveco Stralis Natural Power Euro 6, która trafił do Polski. Po kliknięciu na fotografię nastąpi przekierowanie do tekstu na temat tego pojazdu:

iveco_stralis_srem_lng_gaz_ziemny

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Marian_cng napisał(a):

    To czekamy kiedy powstaną pierwsze Stacje Tankowania LNG a może razem z CNG !
    Jak zapowiada Firma Frainkin będzie miała spora Flotę Aut zasilanych CNG i LNG do wyporzyczania jak i stawiać będzie Stacje CNG i LNG B-)

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.