OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 24 Wrzesień, 2018

Podkontenerowa naczepa, która rozciąga się w zautomatyzowany sposób – wygodna nowość od Broshuis

Dopasowywanie naczep do różnego rodzaju kontenerów chyba jeszcze nigdy nie było takie proste. Wszystko za sprawą systemu, który opatentowała firma Brohuis, prezentując go na targach IAA 2018 w Hanowerze.

Nowy wynalazek pozwala obsłużyć naczepę rozciąganą w dwóch miejscach, tylko raz wychodząc przy tym z kabiny. W obu punktach rozciągania mamy bowiem przełącznik, którym ustawiamy oczekiwany układ pojazdu. Są tam też ilustracje, które w wyjątkowo prosty sposób przedstawiają wszystkie możliwe konfiguracje.

Gdy już ustawimy przełączniki w oczekiwanych miejscach, wystarczy wsiąść do ciężarówki i podjechać na przykład w tę i z powrotem. W zależności od naszego wyboru, naczepa rozciągnie się lub złoży w oczekiwany sposób, samemu się też blokując. Już chwilę później możemy więc ruszać w kolejną trasę, mając pojazd przygotowany pod właściwy typ kontenera.

Naczepa o nazwie MFCC HD, wyposażona właśnie w opisywany system, trafi do sprzedaży w styczniu 2019 roku. Nad tekstem zamieszczam zaś film, który prezentuje jej działanie w praktyce.

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. majk napisał(a):

    Szału nie ma, firma którą przeją Wielton w tamtym tygodniu miała ciekawsze rozwiązania już wiele lat wcześniej. Nie wspominając o ustawieniu jednej 20″ ciężkiej na środku naczepy do transportu i możliwośći złożenia naczepy do rozładunku tak aby kontener był na tylnym krańcu.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.