Peterbilt 567 Ultraloft, czyli kolejna dosłownie duża nowość od koncernu Paccar

Powiększanie przestrzeni dla kierowców to ewidentnie jedna z głównych strategii produktowych koncernu Paccar. Dzisiaj firma zaprezentowała nowy model DAF XG, a więc pierwszą europejską ciężarówkę o wydłużonej sypialni, która będzie mogła ciągać pełnowymiarowe naczepy. Ledwie kilka wcześniej koncern pokazał zaś Peterbilta 567 Ultraloft, a więc pierwszego amerykańskiego „klasyka” z aż tak duża, zintegrowaną sypialnią.

Sypialnia typu Ultraloft powstała z myślą o podwójnych obsadach, które obsługują najdalsze wyjazdy. Jej wysokość wewnętrzna to rekordowe 2,43 metra, długość to pełne 2 metry, a dolne łóżko ma wymiary 2,12×1,05 metra. Do tego dochodzą też całe szafy na ubrania, pionowa lodówka, fabryczna kuchenka mikrofalowa i 32-calowy telewizor. Zresztą, samej tylko wolnej przestrzeni ma być w sypialni około 1900 litrów, co można porównać z czterema bagażnikami sporych aut osobowych.

Dotychczas Ultraloft występował tylko w aerodynamicznym Peterbilcie 579 (powyżej), kierowanym głównie do klientów flotowych. W końcu to właśnie we flotach podwójne obsady zdarzają się najczęściej. Zainteresowanie kabiną okazało się jednak tak duże, że teraz rozszerzono ją także na model 567. To nowoczesna wariacja na temat amerykańskiego „klasyka”, z ogromną ilością chromu, pionową atrapą chłodnicy, płaskim niczym stół zderzakiem i odpowiednio wysoką ceną. Model ten kieruje się raczej do kierowców-właścicieli niż do flot, a w wydaniu Ultraloft ma zainteresować szczególnie wymagających klientów.

Tak wygląda Peterbilt 567 Ultraloft:

A tak wygląda wnętrze tej kabiny:

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.