9-osiowy zestaw pod dwa 40-stopowe kontenery – trafił na stałe trasy do Madrytu

Łącznie 80 stóp kontenerów morskich, poruszających się na 9 osiach – takimi liczbami można opisać najnowszy zestaw z hiszpańskiej firmy REM Transports. Przewoźnik ten postanowił przewozić kontenery na dwóch naczepach jednocześnie, tworząc zestaw o długości 31,75 metra.

Dwunaczepowa ciężarówka będzie kursowała między portem w Walencji a fabryką stałego zleceniodawcy spod Madrytu. Oznacza to około 350 kilometrów w jedną stronę, pokonywanych głównie z ładunkami dla branży tekstylnej. Hiszpańskie prawo przewiduje przy tym 70 ton dopuszczalnej masy całkowitej, w oparciu o specjalne, testowe zezwolenie.

Bazą zestawu będzie dwuosiowy Mercedes-Benz Actros, a za nim pojadą dwie naczepy marki Lecitrailer, połączone jednoosiowym wózkiem dolly. Każda z naczep ma zabierać po jednym, 40-stopowym kontenerze, a stosunek zużycia paliwa na jeden taki kontener ma być o 45 proc. lepszy niż w klasycznym, 16,5-metrowym zestawie.

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.