Paletowy tuning nowej Scanii serii R, czyli nietypowa nowość we flocie znanej w Polsce firmy

Niemiecka firma Alex Urlich z okolic Lipska to znany gość na opolskich zlotach z serii Master Truck. Jej żółte ciężarówki zawsze wzbudzają duże zainteresowanie, będąc po prostu wyjątkowo atrakcyjnym. I zapewne tak też będzie z jej najnowszym nabytkiem, czyli Scanią serii R nowej generacji.

To dwuosiowe podwozie dopiero co zostało polakierowane w niemieckim warsztacie Airbrusher Markus Niedergesäß. Kabina otrzymała przy tym całopojazdowe grafiki, przedstawiające dosyć nietypowy motyw. Nie ma tutaj bowiem żadnych krajobrazów, historycznych pojazdów, czy też atrakcyjnych kobiet. Zamiast tego kabinę ozdobiono wizerunkami desek oraz palet.

Można by pomyśleć, że sterta desek przeistaczających się w scaniowski gryf to stanowcza przesada. W rzeczywistości wszystko wygląda jednak bardzo dobrze i doskonale pasuje do żółtego lakieru. Dlaczego natomiast za motyw wybrano właśnie palety? Wynika to z faktu, że firma Alex Urlich zajmuje się ich sprzedażą oraz produkcją. To właśnie ten prosty produkt dostarcza więc finansów na tak atrakcyjne ciężarówki.

Dodam, że poniższe zdjęcia przedstawiają pojazd w stanie tuż po zakończeniu prac lakierniczych. Nadal brakuje tu więc pewnych dodatków, na czele z tablicą świetlną, typową dla ciężarówek z tej firmy. Wyraźnie już za to widać mocowania przygotowane pod tę tablicę.

Zdjęcia:

Nowy nabytek przy starszych pojazdach z tej firmy: