Nowy Actros z dieslem nadal na testach – też otrzyma nowy, zupełnie gładki przód?

Powyżej: elektryczny eActros 600

Już miesiąc temu Mercedes-Benz zaprezentował nowy, elektryczny model o nazwie eActros 600 (filmową relację z premiery znajdziecie tutaj). Tym samym mogliśmy się dowiedzieć, że szósta generacja Actrosa będzie oferowana z wyraźnie przeprojektowanym nadwoziem, z kilkoma nowymi elementami wyposażenia, a także z zaawansowanym napędem na prąd. Niemniej nadal pozostają pytania, czy wersje z silnikami diesla otrzymają dokładnie takie same zmiany, a także kiedy w ogóle te nowe diesle będzie można zobaczyć?

Jeszcze przed premierą elektrycznego eActrosa 600, dobry rok temu, na drogach można było spotkać zamaskowane Mercedesy ze zbiornikami oleju napędowego i katalizatorami Euro 6. W ubiegłym tygodniu sfotografowano natomiast kolejny taki egzemplarz, jadący przez Holandię z pustą ramą do nadwozi BDF. Wygląda więc na to, że przygotowania do premiery nowej wersji z dieslem nadal trwają. Można się też spodziewać, że oficjalne odsłonięcie takich pojazdów będzie kwestią kilku najbliższych miesięcy.

Ubiegłotygodniowe zdjęcie, opublikowane na Iepieleaks.nl:

Egzemplarz testowany w 2022 roku, z tego filmu

Przyglądając się zdjęciu z Holandii można też zwrócić uwagę na pewien detal. Otóż egzemplarze testowe sprzed roku miały wyraźnie widoczną atrapę chłodnicy, również pokrytą maskowaniem. Za to ciężarówka sfotografowana w ubiegłym tygodniu była już takiej atrapy pozbawiona. Jest więc niewykluczone, że diesel otrzyma taki sam, zupełnie gładki przód jak elektryczny eActros 600. Choć oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że Mercedes-Benz zakleił tę atrapę na czas testów, by w czasie premiery wywołać większe zaskoczenie.

A skoro już na ten temat mowa, to chciałbym zaprezentować dwie grafiki. Pokazują one jak nowy Actros może wyglądać z polakierowanym nadwoziem, już w czasie pracy na drogach. Pierwsza z grafik wzorowana jest na kolorystyce holenderskiej firmy transportowej JSB Swijnenburg, już od lat znanej z bardzo atrakcyjnych Actrosów. Drugi egzemplarz ma natomiast barwy wzorowane na limitowanej wersji Silver Star Edition zaprezentowanej w 2017 roku.

Szósta generacja na dwóch wizualizacjach: