Nowe Renault Master debiutuje za 2 tygodnie – to może być zupełnie nowe nadwozie

Już za niecałe dwa tygodnie, 21 listopada 2023 roku, oficjalnie zadebiutuje nowa generacja Renault Master. Producent obwieścił to wraz z powyższym zdjęciem, mającym zapowiadać wygląd nowego pojazdu.

Pierwsze doniesienia o tej premierze pojawiły się już kilka miesięcy temu. Wtedy to na testach uwieczniono zakamuflowane egzemplarze, których kształt wskazywał na wykorzystanie zupełnie nowego nadwozia (artykuł tutaj). Powyższa fotografia tylko zaś potwierdziła takie domysły, wszak układ dachu, wysokość maski, czy pochylenie szyby są tutaj wyraźnie inne niż w dotychczasowym modelu:

Dotychczasowy oraz nowy model:

O jakichkolwiek parametrach technicznych jak na razie się nie wspomina. Nie ma też potwierdzonych doniesień z jaką marką pojazd ten może być technicznie spokrewniony. Osobiście spodziewałbym się jednak wspólnych elementów z Mercedesem Sprinterem, jako że Francuzi oraz Niemcy współpracują już w zakresie mniejszych samochodów dostawczych.

Zapowiedziana premiera będzie miała miejsce na francuskich targach Solutrans w Lyonie. To jedno z największych tego typu wydarzeń w branży transportowej.