Nadjeżdża Renault Master z całkowicie nowym nadwoziem – trwają już zimowe testy

Powyższy egzemplarz opisywałem tutaj.

Za sprawą polskich przewoźników, Renault Master zrobiło wprost ogromną karierę w transporcie międzynarodowym. Nie byłbym nawet zdziwiony, gdyby fabryczni inżynierowie Renault byli zaskoczeni ilością kabin sypialnych, które opracowano w naszym kraju właśnie dla tego modelu. Wkrótce polscy konstruktorzy mogą zaś mieć jeszcze pełniejsze ręce roboty, gdyż nadjeżdża nowe Renault Master, o poważnie przeprojektowanym nadwoziu (zdjęcia pod tekstem).

Jak donosi serwis fotograficzny „Carpix”, wyspecjalizowany w tropieniu i szpiegowskim fotografowaniu nowych samochodów, w czasie testów w zimowych warunkach udało się uwiecznić nowa generację Renault Master. Testowy egzemplarz jeździł po śniegu w pełnym kamuflażu, całkowicie maskującym przód nadwozia, włącznie z atrapą chłodnicy i reflektorami. To też sprawia, że trudno cokolwiek powiedzieć o wyglądzie tego pojazdu, nie wspominając już o snuciu jakichkolwiek domysłów technicznych.

Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że ogólny układ nadwozia różni się od dotychczasowego Renault Master. Samochód ma inny kształt zwisu tylnego, dłuższe drzwi kabiny, a także inaczej poprowadzony dach. Można też odnieść wrażenie, że nowy przód jest wyższy od dotychczasowego. To natomiast pozwala się domyślać, że Francuzi przygotowali po prostu nowe nadwozie. Można się też spodziewać, że nowa „Masterka” będzie spokrewniona z Mercedesem Sprinterem, jako że Francuzi i Niemcy prowadzą już współpracę w zakresie mniejszych samochodów dostawczych.

Kiedy natomiast możemy spodziewać się premiery? Zdaniem wspomnianych specjalistów, mocny kamuflaż wskazywał na raczej wczesne stadium testów. To pozwala się więc spodziewać, że oficjalne odsłonięcie pojazdu nastąpi najszybciej za kilka miesięcy.

Porównanie starego i nowego modelu:

Linki do większej ilości omawianych zdjęć: