OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Styczeń, 2019

Nowe Iveco Daily już za kilka miesięcy? Testy trwają, a nowości mogą dotyczyć m.in. bezpieczeństwa

Źródło zdjęcia: Parkers.co.uk

Obecna generacja Iveco Daily właśnie rozpoczęła piąty rok życia. Przy obecnych motoryzacyjnych trendach, po pięciu latach można się już spodziewać jakiejś modernizacji. I tak też najprawdopodobniej będzie, o czym świadczą zdjęcia testowych egzemplarzy.

Pierwsze fotografie tego typu trafiły do sieci jeszcze w połowie ubiegłego roku. W międzyczasie zdjęć tylko przybywało i można było na nich zobaczyć zarówno wersje z zabudową, jak i zwykłe furgony. Wszystkie te pojazdy miały zakamuflowany przód, typowy dla przedpremierowych testów. Jeśli dobrze przyjrzymy się tym zdjęciom, zauważymy też między innymi powiększoną atrapę chłodnicy.

Czego konkretnie można by się spodziewać po zmianach? W odniesieniu do wspomnianych zdjęć, mówi się o przede wszystkim o nowych systemach bezpieczeństwa. Przemodelowany przód miałby kryć dodatkowy radar, odpowiedzialny za aktywne wspieranie kierowcy. Jako prawdopodobne wskazuje się też zmiany w ekologicznym osprzęcie silników oraz wprowadzenie nowej wersji układu telematycznego Daily Business Up.

Samo Iveco oczywiście nie poczyniło żadnej oficjalnej zapowiedzi. Wiele branżowych portali jest jednak przekonanych, że premiera nastąpi już w najbliższych miesiącach. Warto też przypomnieć, że trwają przedpremierowe testy nowego Stralisa, szerzej opisywane tutaj.