McDonald’s chce budować ekologiczny wizerunek, więc jego przewoźnik inwestuje w Scanie na gaz

Popularność ciężarówek na płynny gaz ziemny rośnie nie tylko za sprawą transportu dalekobieżnego. Zupełnie inny przykład odnotowano ostatnio w Hiszpanii, gdzie operator logistyczny HAVI zamówił czternaście gazowych Scanii. Samochody te będą wykonywały przewozy dystrybucyjne, obsługując sieć restauracji McDonald’s.

Dlaczego HAVI zdecydowało się na to zamówienie? Powodem była polityka samej firmy McDonald’s, która chce zadbać o swój ekologiczny wizerunek. Sieć restauracji opracowała bardzo konkretny plan, przewidujący znaczne ograniczenie emisji CO2 w ciągu najbliższych pięciu lat. Żeby więc ten plan zrealizować, firma HAVI – będąca stałym dostawcą transportu dla McDonald’s – postanowiła zainwestować w kolejne pojazdy na gaz.

Dotychczas w hiszpańskiej flocie HAVI znajdowały się dwie Scanie w wersji na sprężony gaz ziemny (CNG). Teraz, w ramach powyższego przedsięwzięcia, do floty trafią kolejne dwa takie pojazdy, a także 12 ciężarówek na gaz w wersji płynnej (LNG). Samochody te będą odbierały ładunki w centrach dystrybucyjnych w Madrycie oraz Barcelonie, by rozwozić je do restauracji w różnych częściach kraju.

To kolejny przykład inwestycji w gazowe ciężarówki, która wiązała się z ekologicznymi wymaganiami klienta. Poprzednią taką historię, z ciągnikami na polskich rejestracjach, prezentowałem niedawno tutaj: Odebrali 20 ciężarówek na LNG, a dla 15 z nich mają już gwarancję stałego i pewnego zatrudnienia