transfactor3665
Opublikowane 3 Lipiec, 2017

Nowa Scania Torpedo została zaprezentowana – wiele elementów musiało powstać tutaj od zera

Aktualizacja: poniżej możecie zobaczyć jak S730T wygląda przy poprzedniczkach

Wielokrotnie zapowiadana i wyczekiwana przez miłośników z całego świata – nowa Scania z silnikiem przed kabiną została w końcu zaprezentowana.

Niebieski ciągnik ma na zderzaku oznaczenie S730T i został wyprodukowany przez holenderską firmę Vlastuin Truckopbouw. Mowa tutaj oczywiście o tym samym przedsiębiorstwie, które od kilku lat budowało Scanie Torpedo na bazie Scanii serii R (szerszy opis tutaj). Inaczej jednak niż dotychczas, w przypadku nowego pojazdu Vlastuin musiało zaprojektować wiele elementów od zera. Mowa tutaj przede wszystkim o osłonie silnika, dolnej obudowie kabiny, czy też górnych elementach błotników. Jak natomiast Holendrom udała się ta sztuka? To możecie zobaczyć poniżej, na zdjęciach opublikowany przez Vlastuin Truckopbouw na Facebooku. Ja sam przyznam, że jakoś zachwycony nie jestem…

Dodam jeszcze, że jeśli tylko pojawi się wystarczająca liczba klientów, Vlastuin Truckopbouw zbuduje kolejne takie pojazdy, konfigurując je na życzenie klientów. Dla przykładu, serii T poprzedniej generacji zbudowano w tej firmie ponad czterdzieści egzemplarzy.

scania_s730t_vlastuin_2017_1 scania_s730t_vlastuin_2017_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 20 komentarzy

 1. oskarus3 napisał(a):

  Poprzednie torpedy były ładne, ale ta jest okropna – to wina tej kanciastej maski

  • pete379 napisał(a):

   To racja. Ale jakby podcieli maskę bardziej w klin i zrobili wąską atrape to fajnie by to nawiązywało do modelu T serii 2 i 3.

  • Tołdi napisał(a):

   Dokładnie kolego tak jak piszesz. Maska razi po oczach, szczególnie jej kanciasty kształt. Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje, ale ja uważam, że istnieje obiektywny wzór piękna czy urody, ale ta scania niestety nim nie jest, a szkoda…

  • game_over napisał(a):

   Dokładnie! Wygląda jak zadarty do góry nos amstafa. Masakra!

 2. KingOfBelarus napisał(a):

  Maska mogłaby być bardziej zaokrąglona jak we wcześniejszym modelu – wyglądało to duzo ładniej i aerodynamicznie. Poza tym elegancja.

 3. Lel napisał(a):

  Jak każdy nosek. Okropna i tragiczna.

 4. Tomek napisał(a):

  Gdyby zrobili wyższy grill wyglądała by chyba trochę zgrabniej…

 5. Krzysztof napisał(a):

  Scania to ogólnie pasztet ale z rynkiem jest do przyjęcia.

 6. Dołączę do krytyków tego kanciastego dziwadła. Zamiast wyważać otwarte drzwi i kombinować z elementami robionymi od zera, mogli połączyć nową kabinę, zderzak i reflektory z elementami poprzedniej torpedy. Była już taka wizualizacja i wyglądało to naprawdę dobrze.

 7. gustav napisał(a):

  zgodze sie z poprzednikami troche nie specjalnie wyszlo-choc widac ostro kombinowali. raczej lepiej bylo wykorzystac mniejszy grill z np scanii g . ktory pozwolil by na zokroglenie naroznikow i ladniejsze przejscie w gorna czesc maski. a tak sie chlopaki nakombinowali by wykorzystac istniejacy duzy grill scanii s (chyba na sile tez chcieli zabudowac ten zdjety z oryginalu) i wyszlo jak wyszlo

 8. Tricker napisał(a):

  Jak dla mnie zajebista… Mi pasuje wszystko w niej .

 9. Hrumol napisał(a):

  Problem w tym, że grill idzie w trapez i przez to “dziób” w ogóle nie zwęża się ku górze(wrażenie wizualne jest takie jakby się nawet rozszerzał), no i jest kanciate jak nieszczęście/stara Łada.

 10. Rafik napisał(a):

  Jak tak od niechcenia rzuciłem okiem na tą torpedę, to przyszło mi na myśl, że to MAZ czy też Gaz przeszedł taki lifting. Przecież ta maska wygląda tak, jak na tych białoruskich tworach kooperacji z europejskimi markami.

 11. proca napisał(a):

  Może być, tylko ten grill pasuje jak pięść do nosa.

 12. Gustav napisał(a):

  https://www.youtube.com/watch?v=6xFWOMQMp-8

  teraz sobie porownajce jak zgrabna jest scania 4 ,a jak nijaka ta nowa

 13. bakun napisał(a):

  KRAZ!:)

 14. hmmm hmm napisał(a):

  Mastodont ;-/ – tak w ogóle to cała ta najnowsza seria, także z kabiną nad silnikiem nie podoba mi się wizualnie, zbyt dużo w stylistyce kabiny jest takich ostrości i kanciastości

Odpowiedz