Nowa belgijska baza polskiego przewoźnika – Batim w parku transportowym pod Kortrijk

Pakiet Mobilności oraz zmiany na rynku pracy przyniosły wyraźne ruchy w branży transportowej. Zachodnia granica Polski obrasta w bazy należące do firm ze wschodu. Przybywa polskich ciężarówek na niemieckich rejestracjach, a niewykluczone wydaje się nawet otwieranie baz dalej na zachodzie. I tak dochodzimy do zupełnie nowego widoku, jakim jest belgijski obiekt firmy Batim.

Tuż obok belgijsko-francuskiej granicy, w miejscowości Menen, przy autostradzie E17, Belgowie już od pięciu lat budują wielki park transportowy. Inwestycja nazywa się LAR Zuid, liczy łącznie 30 hektarów i ma obejmować centra przeładunkowe, bazy dla ciężarówek, a nawet stację tankowania LNG. Wśród najnowszych obiektów znajdziemy zaś ten z oznaczeniami firmy Batim, o niemałym parkingu i trzypiętrowym biurowcu. Na zdjęciach uwiecznił go już Czytelnik Tomasz.

Jak więc widać, przewoźnik ze Starego Sącza postanowił osiedlić się także w Belgii, 1500 kilometrów dalej na zachód. W przyszłości może to ułatwić dostęp do zachodnich rynków, czy też organizację pracy dla kierowców. Nie zdziwiłby mnie też dalszy rozrost floty, już w ubiegłym roku liczącej ponad pół tysiąca ciągników.