transfactor3665
Opublikowane 11 Wrzesień, 2017

Niemcy zmieniają wymagania dotyczące opon zimowych – samo oznaczenie M+S już nie wystarczy

plugi_sniezne_man_tgs

Nasi zachodni sąsiedzi postanowili zmienić przepisy dotyczące opon zimowych dla samochodów ciężarowych i autobusów. “Zimówki” będą musiały spełnić nowe wymagania, jednocześnie pojawiając się na kolejnych kołach.

W przypadku ogumienia wyprodukowanego do 31 grudnia 2017 roku wystarczą nam opony typu M+S. Zasada ta pozostanie aktualna jeszcze przez kilka lat, do 30 września 2024 roku. Kiedy jednak ogumienie będzie wyprodukowane po 31 grudnia 2017, konieczna będzie także “śnieżynka na trzech wzgórzach”, znana także jako “3PMSF”. W związku z powyższym należy dobrze sprawdzić datę produkcji ogumienia, patrząc przy tym na czterocyfrowy kod.

Kary? Za brak właściwego ogumienia kierowca otrzymuje 60 euro kary, natomiast jego pracodawca 75 euro. Ponadto, w szczególnych przypadkach, jak na przykład przy zatamowaniu ruchu przez brak trakcji, może do tego dojść kolejne 80 euro. Kiedy natomiast Niemcy wymagają opon zimowych? Sprawa jest prosta – w warunkach zimowych.

Na koniec jeszcze przypomnę, że obecnie Niemcy wymagają opon zimowych na kołach napędowych, a od połowy 2020 roku dojdą do tego także pierwsze osie kierowane.

Źródło informacji: organizacja TLN

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. 13*60 napisał(a):

  No to psiefoźniki zabeczą baranim głosem.
  Sam koń to 12 tysięcy złotych.

 2. Luka napisał(a):

  i z czego się cieszysz ?

 3. Szef napisał(a):

  Dziad transy będą płakać hahaha

 4. Arek napisał(a):

  Prawidlowo…dziadtransy mogly to by na lysych w trase puszczaly…brawo wy

 5. das napisał(a):

  prawdę mówiąc wgl się nie dziewie,przecież wyszystkie te oponki typu super”eko sreko” to śmiech na sali. łysa opona z minimalnymi nacięciami ale M+S oznaczenie jest ….

 6. ręce opadaja napisał(a):

  jest takie powiedzenie ,jak suka nie da to pies nie ruszy, tak samo jak kierowca odmówi wyjazdu na łysych oponach nikt go do tego nie zmusi

Odpowiedz