Nielegalny kabotaż na kontenerach w Polsce – PSPD ostrzega i zwołuje spotkanie

Kabotaż w wykonaniu firm zagranicznych coraz częściej wymieniany jest jako zagrożenie dla polskiego transportu. Teraz temat ten dotarł także do branży kontenerowej, o czym świadczą doniesienia z Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych (PSPD).

PSPD zaczęło otrzymywać coraz liczniejsze sygnały o kabotażu z kontenerami morskimi, wykonywanym przez przewoźników z Ukrainy. Przewozy tego typu są całkowicie nielegalne, gdyż unijno-ukraińska umowa transportowa nie dopuszcza kabotażu w jakiejkolwiek formie. Dlatego pomorska organizacja postanowiła zwołać specjalne spotkanie, które będzie poświęcone właśnie tej kwestii. Omówi się na nim skalę problemu, a także przeanalizuje możliwe rozwiązania.

Rozmowy będą miały miejsce 28 marca, o godzinie 12.00, w sali szkoleniowej PSPD, przy ulicy Hutniczej 1 w Gdyni. Organizator zachęca przewoźników kontenerowych do jak najliczniejszej obecności, a także przekazał zaproszenie do Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, chcąc od razu zaangażować w tę sprawę służby kontrolne.