Największe europejskie targi ciężarówek odwołane – kolejne IAA dopiero w 2022 roku

Na zdjęciach: poprzednie targi IAA 2018

Targi samochodów użytkowych IAA w Hanowerze to największe tego typu wydarzenie w europejskiej branży. Zwykle towarzyszą mu jakieś premiery, a do tego nie brakuje najróżniejszych ciekawostek. W tym roku tego jednak nie zobaczymy, gdyż targi musiały zostać odwołane.

Hanowerskie IAA odbywa się co aż dwa lata. Poprzednia edycja miała miejsce w 2018 roku, a najbliższą zaplanowaną na dni 24-30 września roku bieżącego. Do imprezy pozostało więc jeszcze pięć miesięcy, lecz już teraz wiadomo, że musi być ona odwołana. Powodem tej decyzji jest pandemia koronawirusa, uniemożliwiająca organizację wydarzeń o charakterze masowym.

Następna edycja targów ma odbyć się zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Będzie więc trzeba na nią poczekać kolejne dwa lata, do września 2022 roku. Do tamtego czasu na rynku pojawi się zapewne mnóstwo premier, takich jak na przykład następca DAF-a XF z nową kabiną, czy liczne pojazdy o napędzie elektrycznym.

Rodzi się przy tym pytanie, czy targi przetrwają aż czteroletnią przerwę. Już przed odwołaniem imprezy mówiono bowiem o spadku jej znaczenia. Renault Trucks wręcz oficjalnie zrezygnowało z udziału, nie dostrzegając w tym wystarczających korzyści. A skoro liczne premiery odbędą się bez udziału targów, kolejni producenci mogą dojść do podobnych wniosków.