Iveco S-Way NP w 25-metrowym zestawie z “linkiem” oraz naczepą o dwóch pokładach

Obserwując dostawy nowych, ciekawych ciężarówek, dochodzimy do kolejnego Iveco S-Way. Jest to egzemplarz z niderlandzkiej firmy C. van Heezik Transport, który wyjeżdża właśnie na drogi jako 25-metrowy zestaw ze specjalistycznymi naczepami.

Pierwsza z tych naczep to tak zwany „link”, a więc pojazd z wysuniętym do tyłu wózkiem i dodatkowym siodłem. Z tyłu jedzie zaś naczepa z niezależnym zawieszeniem każdego z czterech kół. Oferuje ona miejsce na 55 europalet, dzięki dwóm pokładom ładunkowym o wysokości 183 centymetrów każdy. Ponadto obie naczepy mają charakter chłodniczy, a ich producentem jest belgijska marka LAG.

Przed naczepami jedzie wspomniane Iveco S-Way. To ciężarówka w wersji NP, a więc zasilana gazem ziemnym, w tym przypadku w formie płynnej (LNG). Samochód ma 13-litrowy motor ze świecami zapłonowymi, generuje 460 KM i na jednym tankowaniu, z jedną naczepą, przejedzie do 1600 kilometrów. W środku znajdziemy też bogate wyposażenie, z mikrofalówką i fabryczną klimatyzacją postojową.

C. van Heezik Transport zamówiło łącznie 35 takich S-Wayów NP. Samochody mają jeździć na trasach międzynarodowych, obsługując Beneluks, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Hiszpanię oraz Szwajcarię. Z tym jednak zastrzeżeniem, że 25-metrowych konfiguracji nie zobaczymy poza Beneluksem lub Niemcami.