Nagrody za najciekawsze przewozy gabarytów w 2023 roku – trwa zbieranie zgłoszeń

W branży transportu ponadnormatywnego trwa zbieranie zgłoszeń do dwóch konkursów. Celem jest tutaj wyróżnienie szczególnie trudnych i ciekawych realizacji, które miały miejsce na przestrzeni 2023 roku.

Pierwsza akcja nosi nazwę Giganci Transportu i organizowana jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracodawców Transportu Nienormatywnego OSPTN. Swój udział mogą zgłaszać firmy transportowe, dźwigowe, pilotujące oraz spedycyjne, a nagrody zostaną podzielone na kilka kategorii. Dla przykładu, przewoźnicy zostaną wyróżnieni za najciekawsze przewozy o masie całkowitej zestawu do 80 ton, o masie całkowitej między 80 a 120 ton, a także o masie całkowitej powyżej 120 ton.

Zgłoszenia do Gigantów Transportu przyjmowane są do 12 stycznia 2024 roku. Aplikację mogą złożyć tylko te firmy, które od co najmniej 12 miesięcy należą do stowarzyszenia OSPTN. Więcej informacji, w tym pełen regulamin, można znaleźć pod tym linkiem.

Drugi konkurs to ESTA Awards of Excellence, wydarzenie międzynarodowe, organizowane nieprzerwanie od 1976 roku. Również i tutaj przewidziano wyróżnienia dla przewoźników ładunków ponadnormatywnych, firm dźwigowych, a także przedsiębiorstw świadczących usługi dodatkowe dla obu wymienionych branży. Jeśli natomiast chodzi o wydzielone kategorie, to znajdziemy tam między innymi transporty o masie całkowitej do 120 ton, a także transporty o masie całkowitej powyżej 120 ton.

Zgłoszenia do ESTA Awards of Excellence również przyjmowane są do 12 stycznia 2024 roku. Wymagane jest przy tym członkostwo w międzynarodowej organizacji ESTA, samo zgłoszenie może być w języku polskim, ale trzeba też dołączyć cztery zdania streszczenia w języku angielskim. Dodatkowe informacje znajdują się pod tym linkiem.

O ubiegłorocznym zwycięzcy ESTA Awards of Excellence, w kategorii transportów powyżej 120 ton, pisałem w następującym artykule: Polska firma z nagrodą za najbardziej imponujący przewóz „gabarytu” w całej Europie. Zdjęcie nagrodzonego przewozu widzicie nad tekstem, a słyszeliście o tym zapewne niejednokrotnie.