Na pierwszy dzień roku szkolnego mama podwiozła go klasycznym Peterbiltem

To krótkie, amerykańskie nagranie można określić prawdziwym hitem internetu. W ciągu zaledwie czterech dni platforma TikTok naliczyła bowiem blisko 10 milionów wyświetleń! Spójrzmy więc na to w ramach szybkiej, przyjemnej ciekawostki.

Zacznę od wyjaśnienia, że w wielu amerykańskich stanach nowy rok szkolny rozpoczyna się już w pierwszych dniach sierpnia. Szkoły działające w mniejszych miejscowościach mają też specjalne podjazdy dla rodziców, w których auta ustawiają się w kolejce i podwożą dzieci bezpośrednio pod drzwi. By natomiast nikt nie próbował omijać tych kolejek, na miejscu można spotkać pilnujących porządku funkcjonariuszy policji.

Omawiany film:

@rissathetrucker Replying to @allmanj4017 First day back to school! #truckertiktok #trucktok #dashcam #femaletrucker #mothertrucker #peterbilt #police #trucking #fyp ♬ original sound – Ortiz 🐦

I tak dochodzimy do nagrania Marissy Ortiz, która na co dzień ciąga cysterny klasycznym Peterbiltem 389 i gdy tylko może zabiera we wspólne trasy syna. Kilkulatek jest już ogromnym miłośnikiem ciężarówek i na pierwszy dzień szkoły również chciał zostać zawieziony ciężarówką. Jego mama wypięła więc ciągnik, umieściła syna w foteliku i ruszyła do szkoły, ustawiając Peterbilta w kolejce, za długą linią aut osobowych i pickupów.

Nagranie jest tym ciekawsze, że na samym początku można zobaczyć pomoc ze strony policjanta. Specjalnie odstawia on plastikowy pachołek, by bardzo długi, ponad 180-centymertrowy przód ciągnika zmieścił się w zakręcie. Pod koniec słychać też entuzjastycznie nastawioną nauczycielkę, która odbiera chłopca z kabiny. Poza tym na filmie da się usłyszeć ryk z kominów układu wydechowego, na środku kabiny widać przedłużony drążek niezsynchronizowanej skrzyni Eaton Fuller, a na drewnianej kierownicy znajduje się klasyczna gałka.

Peterbilt 389 na przykładowych zdjęciach: