OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 25 Luty, 2015

Milionowy DAF wyprodukowany w Eindhoven trafił do węgierskiej firmy transportowej Révész Group

Zacznijmy od filmu:

Mężczyzna widoczny po naszej prawej stronie to premier Holandii. Dlaczego jednak tak ważna osoba odsłaniała dzisiaj jakąś ciężarówkę? Odpowiedź jest prosta – nie była to ciężarówka byle jaka, a już milionowy DAF wyprodukowany w Eindhoven, którego zjazd z taśmy zapowiadałem już TUTAJ.

Jubileuszowy pojazd, egzemplarz modelu XF Euro 6, pojedzie teraz na Węgry, do firmy Révész Group, która specjalizuje się w transporcie międzynarodowym przy wykorzystaniu silosów i cystern. Jej właściciel podkreślił, że możliwość odebrania milionowego pojazdu to dla niego ogromny zaszczyt. Na zaszczyt ten całkiem nieźle chyba on sobie jednak zasłużył, bo z całej floty 480 pojazdów Révész Group, tylko nieliczne mają inne znaczek niż właśnie DAF.

Wracając jeszcze na chwilę do samej firmy DAF. Zaczęła ona produkować w Eindhoven ciężarówki w 1949 roku, rozszerzając w ten sposób swoją dotychczasową działalność polegającą przede wszystkim na wytwarzaniu naczep i przyczep. W 1955 roku z fabryki w Eindhoven wyjechała 10-tysięczna ciężarówka, a w roku 1964 był to już pojazd 50-tysięczny. Później wszystko nabrało tempa – w 1984 roku taśmy opuścił pojazd z numerem 250 000, w 1999 pojawiła ciężarówka półmilionowa, zaś w 2007 roku mieliśmy do czynienia z pojazdem 750-tysięcznym.

daf_milionowa_ciezarowka_eindhoven_revesz_groep

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. HammerNieruchomości napisał(a):

    Producent tego milionowego pojazdu musiał się czuć jak ojciec oddający najmłodsze dziecko samodzielnemu życiu :). Na pewno to wydarzenie tak szybko nie zniknie z pamięci.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.