Hyundai chce podbić rynek ciężarówek i samochodów dostawczych w Europie, w USA oraz w Chinach

Hyundai Xcient

hyundai_h350_galeria_premiera_02

Jak podaje agencja Reuters, Hyundai planuje ogromną ofensywę na światowym rynku samochodów użytkowych i to zarówno aut dostawczych, jak i pojazdów ciężarowych. Do 2020 roku koreański koncern planuje wydać aż 1,8 miliarda dolarów na rozwój swojej oferty pojazdów użytkowych oraz zwiększenie ich popularności na kolejnych rynkach. Potencjalna konkurencja powinna wziąć wszystkie te zapowiedzi bardzo „na serio”, wszak na rynku samochodów osobowych koncern Hyundai zdołał wspiąć się już na piąte miejsce pod względem światowej sprzedaży.

Około 363 miliony dolarów Hyundai zainwestuje w swojej ojczyźnie – w Korei Południowej, gdzie pieniądze te zostaną wydane na zwiększenie możliwości produkcyjnych samochodów dostawczych, ciężarowych i autobusów o niemal 50 procent. Pozostałe 1,4 miliona dolarów pochłoną natomiast wydatki na rozwój nowych pojazdów oraz ulepszanie tych już produkowanych, dzięki czemu użytkowa gama marki Hyundai miałaby stać się bardziej konkurencyjną na kolejnych rynkach.

O jakich konkretnie rynkach jest tutaj mowa? Koreańczycy planuję ekspansję na Stany Zjednoczone, gdzie ich samochody osobowe już świetnie się sprzedają, a do tego dochodzą oczywiście plany podbicia rynku aut dostawczych w Europie. Ma w tym pomóc nowy model H350, opisywany TUTAJ, który już w przyszłym miesiącu zacznie być produkowany w Turcji. Oprócz tego Hyundai bardzo łakomo spogląda w kierunku Chin, gdzie w ubiegłym roku rozpoczęto nawet lokalną produkcję długodystansowych ciężarówek typu Trago Xcient, który opisywałem m.in. TUTAJ.

Czy na liście projektów, które zostaną zrealizowane za wspominane 1,4 miliona dolarów znajduje się silnik Euro 6 do modelu Trago Xcient, który pozwoli na debiut tego modelu także w Europie? Tego niestety nie wiadomo. W każdym bądź razie, film reklamujący Trago Xcient czeka poniżej: