OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Luty, 2015

Kögel i jego wielki sukces sprzedażowy – firma odnotowała aż 19 proc. wzrostu na europejskim rynku

kogel_naczepa_14,9

Kögel pochwalił się wyjątkowo dobrymi wynikami sprzedaży za ubiegły rok. Podczas gdy cały europejski rynek naczep odnotował w 2014 roku wzrost o 8 proc. w stosunku do roku ubiegłego, Kögel sprzedał w tym czasie o aż 18,8 proc. więcej naczep. Niemiecka firma tłumaczy, że sukces ten jest zasługą m.in. reorganizacji procesów sprzedażowych w firmie.

Pomimo wzrostu, Kögel zachował w 2014 roku tą samą pozycję na europejskim rynku, co w roku 2013. Przedsiębiorstwo to jest producentem numer trzy, a wyprzedza go lider rynku Schmitz Cargobull oraz zajmująca pod względem sprzedaży drugie miejsce firma Krone.

Osobom zainteresowanym firmą Kögel polecam jeszcze TEN artykuł sprzed kilku dni, w którym sporo uwagi poświęciłem staraniom tego producenta o masowe wprowadzenie na drogi 14,9-metrowych naczep.

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Adrian napisał(a):

  https://www.youtube.com/watch?v=R15OEOK-lQ4
  Nie wiem czy widziałeś, ale całkiem ciekawa ta nowa naczepa Gniotpola.

 2. Bob napisał(a):

  Naczepa ciekawa tylko dla kogo i do czego. Rozładunek/załadunek jedynie boczny. Jest tak niska, że aż strach. A te 15 metrowe naczepy to już widzę oczami wyobraźni na polskich drogach. Ja obecnie w dzień mam problemy ze zwykłą naczepą aby skręcić na niektórych skrzyżowaniach gdzie szerokość pasa to szerokość naczepy. Drugi taki stanie koło ciebie i już trzeba się pompować

 3. kiciper napisał(a):

  U mnie caly czas mieszaja naczepami naczepy Mega, nowe roczne. Kogel jesli chodzi o nasza prace kierowcy to porazka. Wykonanie w porownaniu do schmit niebo a ziemia.
  Chcesz kogos ukarac daj mu podpiac Kogla 😀

 4. Tomek napisał(a):

  Artykuł stary i nieaktualny – teraz Wielton jest na trzecim miejscu w Europie (ma w portfolio Fruehaufa,niemieckiego Langendorfa i włoskiego Rimorchi).
  Zgadzam sie z kolegą Kiciper – ze strony użytkowej to kompletnie nieprzemyślana naczepa,ciągałem dwie i porażka,Krone i Schmitz to znacznie wyższa klasa jeśli chodzi o codzienną eksploatacje typu załadunki,zabezpieczenie ładunku itp.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.