Mercedes-Benz SK po tuningu wnętrza – niemiecki klasyk w bardzo bogatej wersji

Są takie modele, których praktycznie nie spotyka się w warsztatach tuningowych. Na pewno można do nich zaliczyć Mercedesa SK, jako pojazd generalnie szybko znikający z europejskich dróg, a przy tym bardzo klasyczny charakterem. Ten egzemplarz może jednak zostać określony wyjątkiem, mając za sobą niedawną wizytę u bardzo znanego tunera.

Prezentowany ciągnik to Mercedes-Benz SK z końca produkcji, dodatkowo wyróżniający się bogatą konfiguracją. Pod nadwoziem drzemie najmocniejszy silnik z dawnej oferty, czyli 14,6-litrowe, 530-konne V8. Kabina to wariant typu Grossraum, o poszerzonej konstrukcji i nieznacznie podwyższonym dachu, a skrzynia biegów to zautomatyzowana przekładnia typu EPS, korzystająca jeszcze ze sprzęgła i typowa dla późnych egzemplarzy SK.

Na przygotowanie tego ciężarowego youngtimera zdecydowała się niemiecka firma transportowa Werner Spedition, w której tuning ciężarówek jest świetnie zadomowiony. Nikogo tam nie dziwi „holenderskie oświetlenie”, aluminiowe felgi, atrakcyjne malowania, czy nawet klasyczne kierownice. A że SK ma być jeżdżącą wizytówką tego przewoźnika, przy okazji upamiętniając jego historię, zadecydowano, że i ten pojazd zostanie poddany podobnemu tuningowi.

Zdjęcia Special Interior:

Z zewnątrz Mercedes otrzymał malowanie typowe dla tego przewoźnika, aluminiowe felgi oraz zestaw klasycznych dodatków, na czele z oświetleniem. Tuning wnętrza zlecono zaś holenderskiemu warsztatowi Special Interior, który nadał prostej kabinie SK bardziej ekskluzywnego charakteru. Fabryczną tapicerkę zastąpiła beżowa i brązowa skóra, efektownie obszyta i miejscami pikowana. Zastosowano też klasyczną, polakierowaną kierownicę, czy rozbudowany, jak najbardziej współczesny sprzęt audio.

Cześć kabiny została też na nowo zagospodarowana, znacznie zyskując na praktyczności. Fabrycznie SK miało bowiem łóżko zamontowane tuż przy tunelu silnika, a sam tunel obudowany był plastikowymi schowkami. W latach 90-tych takie panowały jeszcze trendy, by nawet niskie kabiny przystosować do pracy na dalekich trasach. W ramach tuningu przestrzeń na tunelu została jednak zwolniona, a łóżko umieszczono wyżej, według współczesnych wzorów. Stworzono w ten sposób przestrzeń na wysuwaną lodówkę. Dodatkowe schowki umieszczono zaś w podwyższeniu dachu, tworząc w nich efektowny, przeszklony barek.

Dla porównania, fabryczne wnętrze SK z końca produkcji:

Dodatkowe zdjęcia na Instagramie (do przesuwania strzałkami):

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patrick Werner (@patrickwerner92)