Mercedes Actros w nowej wersji dla kobiet – lakier inspirowany… skórą noworodka

Gdy mowa o niedoborze kierowców ciężarówek, temat często schodzi na zbyt małą liczbę zatrudnianych kobiet. Stąd też nowy projekt brazylijskiego Mercedesa, w ramach którego chce się stworzyć specjalny pakiet wyposażenia, dedykowany właśnie dla płci pięknej.

Pakiet otrzymał nazwę Estrela Delas, co w tłumaczeniu z portugalskiego oznacza „Ich Gwiazdę” w formie żeńskiej. Jego wizualnym wyróżnikiem będzie różowy lakier w nietypowym odcieniu, inspirowany podobno… tonem skóry noworodków. Do tego dojdzie też różowa tapicerka foteli, pokrowiec na łóżko oraz zestaw poduszek.

Ostateczna lista wyposażenia nie jest jeszcze znana, jako że oficjalna premiera pojazdu będzie miała miejsce prawdopodobnie jesienią. Już teraz podaje się kilka wstępnych informacji, jak planowana obecność umywalki, lustra do makijażu, a nawet specjalnego schowka na kosmetyki. Ma to być odpowiedź na brak odpowiedniego zaplecza dla kobiet na wielu ciężarowych parkingach.

Pozostaje tylko pytanie jak Mercedes-Benz zmieści to w stosunkowo niewielkiej kabinie. Mercedes-Benz Actros Estrela Delas ma być bowiem wyposażony w najmniejsze podwyższenie dachu typu StreamSpace oraz 12-centymetrowy tunel silnika, który Europejczycy znają z budżetowego Actrosa F.