Master Truck 2016: zakaz trąbienia pod groźbą mandatu, pierwsze zdjęcia, naklejki i planowana relacja

ciezarowki_skandynawskie_master_truck_2016_1

Już w najbliższy weekend będzie miała miejsce tegoroczna edycja zlotu Master Truck, ulokowanego w Polskiej Nowej Wsi nieopodal Opola. Plan tej imprezy prezentowałem już TUTAJ, natomiast teraz chciałbym podać kilka dodatkowych informacji.

Po pierwsze, na terenie zlotu obowiązywać będzie bezwzględny zakaz trąbienia. Kto taki zakaz złamie, będzie mógł otrzymać policyjny mandat, a szczególnie uparci zapewne będą mogli spodziewać się nakazów opuszczenia imprezy. Skąd natomiast ten zakaz? Organizator tłumaczy go poniższymi słowami:

Wszyscy przyjeżdżamy na Zlot, żeby się dobrze bawić i podziwiać piękne auta. Mamy nadzieję na miło spędzony czas, spotkania i rozmowy ze znajomymi – w tym wymianę zachwytów nad Waszymi pojazdami. Miłośnicy motoryzacji pewnie chętnie posłuchaliby warkotu silników, inni pobawili się podczas licznych koncertów organizowanych podczas Zlotu. Wielu z naszych gości – co nas bardzo cieszy, bo uwielbiamy zwierzęta – przychodzi do nas ze swoimi pupilami, a psy mają bardzo wrażliwy słuch. Poza tym Zlot nie odbywa się na pustkowiu – w jego sąsiedztwie mieszkają ludzie. Jesteśmy przez ten jeden weekend w roku w pewien sposób ich gośćmi – oni szanują nas i nasze pasje i my mamy obowiązek odwdzięczyć im się tym samym.

Tak było w ubiegłym roku:

Druga sprawa to obecność ciężarówek z zagranicy. Tradycyjnie nie zabraknie ich na zlocie, zaś szczególnie mocna powinna być reprezentacja ze Skandynawii. Ciężarówki rodem ze Szwecji oraz Norwegii dotarły już do naszego kraju, zmierzają w okolic Opola, a jednemu z Czytelników udało się nawet spotkać je na trasie. Wykonane przy tej okazji zdjęcia dołączyłem do tego tekstu.

Trzecia sprawa to naklejki 40ton.net, które będziecie mogli otrzymać na terenie zlotu, oczywiście za darmo. Ja co prawda będę na zlocie bardzo krótko, więc nie jestem w stanie sam ich rozdać, ale dzięki uprzejmości serwisu Busiarze.com.pl udało mi się zorganizować wygodny sposób dystrybucji. Sprawa wygląda więc następująco – znajdźcie stoisko Busiarze.com.pl (zapewne poznacie je po jakimś busie do transportu międzynarodowego), zapytajcie o naklejkę 40ton.net, a powinniście takową otrzymać. O ile oczywiście wcześniej nie wyczerpią się zapasy.

Czwarta sprawa to moja relacja ze zlotu – zdjęcia wystawianych ciężarówek oraz zapewne kilka zdań komentarza planuję opublikować jakoś w niedzielę rano. Jeśli więc nie będziecie w niedzielę przekonani czy jechać na imprezę, czy nie, to postaram się Wam pomóc.

ciezarowki_skandynawskie_master_truck_2016_3 ciezarowki_skandynawskie_master_truck_2016_2