transfactor3665
Opublikowane 3 Styczeń, 2017

MAN TGX odebrany przez firmę ANKO z Tarnowa, czyli kompletnie wyposażona ciężarówka na budowy

anko_tarnow_man_tgx_budowlany_6

Firma ANKO z Tarnowa to ciekawy przykład przedsiębiorstwa, które do lokalnego, specjalistycznego transportu kupuje wyłącznie nowy sprzęt. Już od kilkunastu lat trzon parku maszyn stanowią tutaj ciężarówki marki MAN, dostarczane w rozmaitych konfiguracjach. Wszystkie te pojazdy pracują przede wszystkim przy inwestycjach budowlanych i drogowych, ciągając między innymi naczepy niskopodwoziowe Nooteboom, czy też wywrotki marki Meiller. Najnowszym członkiem tarnowskiej ekipy jest natomiast widoczny powyżej MAN TGX Euro 6, zabudowany przez firmę Zasław.

Ta dopiero co odebrana ciężarówka będzie stosowana przy przewozie zarówno materiałów budowlanych, jak i często spotykanych na budowach kontenerów. W tym celu wybrano pojazd z układem osi 6×4, wysokim zderzakiem ze stali oraz skrzyniową zabudową. Podłogę tej ostatniej udało się ustawić na tyle nisko, że nawet z kontenerem ciężarówka nie przekroczy 4 metrów wysokości, natomiast za załadunek odpowiada żuraw Palfinger PK19001 SLD 5, przygotowany przez firmę Graco. Przewiduje on hydrauliczne widły samopoziomujące, radiowy układ sterowania oraz system HPLS. Ten ostatni w razie potrzeby zmniejszy prędkości robocze żurawia, ale za to poprawi jego udźwig. Zwieńczeniem wszystkiego jest zaś skrzyniowa przyczepa, również marki Zasław. Stoi ona na tandemowych osiach BPW, z których pierwsza może zostać podniesiona.

Co ciekawe, choć czerwony MAN nigdy nie będzie jeździł na długich trasach, pomyślano tutaj także o całym szeregu udogodnień dla kierowcy. Ciężarówka ma szeroką kabinę sypialną, automatyczną klimatyzację, rozbudowany system multimedialny MAN Media Truck Advanced, a nawet lodówkę.

anko_tarnow_man_tgx_budowlany_4 anko_tarnow_man_tgx_budowlany_3 anko_tarnow_man_tgx_budowlany_2 anko_tarnow_man_tgx_budowlany_5

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Tadek napisał(a):

  Ej, a lepszą taka przyczepa tandem czy z obrotnicą?

 2. Marcin napisał(a):

  Pewnie na budowach lepiej manewruje się przyczepa centralno-osiowa.

 3. Gustav napisał(a):

  lepsza cenntralnoosiowa -latwiejsze manewrowanie .poza tym brak obrotnicy a wiec nie taniego dosc trudnego w wymianie elementu i wymagajacego konserwacji. wady -trzeba pilnowac by towar byl o srodku ciezkosci na srodku przyczepy -by w czasie jazdy nie dociskalo nadmiernie osi napedowej a po rozpieciu nie wywrocic przyczepy.

 4. odawido napisał(a):

  ta przyczepa ma nogi podporowe i może stać wolno z pełnym ładunkiem

  • Gustav napisał(a):

   tylko ze jak rozladujesz przod przyczepy ,a tyl zaladowany . ……oczywiscie teoretycznie .Ale przy typowej przyczepie z obrotnica nie musisz sobie zawracac tym glowy……

Odpowiedz