transfactor3665
Opublikowane 2 Styczeń, 2017

Waberer’s ma teraz własny parking w Ashford, bo przecież między Dover a Londynem trudno stanąć…

waberers_ashford_truckstop_10

Powyżej: typowy krajobraz z Ashford

Firma Waberer’s regularnie zaskakuje imponującymi inwestycjami. Kiedy trzeba odmłodzić flotę, Węgrzy potrafią kupić ponad 1000 ciężarówek jednocześnie. Kiedy trzeba jakoś zachęcić do pracy kierowców, Waberer’s przygotowuje dla nich ośrodek wypoczynkowy. Kiedy natomiast problem braku miejsc parkingowych między Dover a Londynem staje się już nie do wytrzymania, Węgrzy proszą jeden z lokalnych parkingów o zbudowanie dla ich specjalnego, wydzielonego placu. I dlatego też jadąc dzisiaj przez okolice Ashford można zobaczyć znaki drogowe pod tytułem “Waberer’s only”.

To nietypowe przedsięwzięcie realizowano przy współpracy z Ashford Intetnational Truckstop. A właściwie to “Ashfordski Truckstop”, gdyż właśnie tak miejsce to nazywają kierowcy z Wielkiej Brytanii. Skąd ta nazwa, łatwo się domyślić – chodzi im o ogromną ilość ciężarówek ze wschodnich krańców Unii Europejskiej, masowo wykorzystujących to miejsce do postoju. Zresztą, nie bez powodu, jako że Ashford International Truckstop oferuje w pełni bezpieczne warunki, z 24-godzinną stróżówką, ogrodzeniami oraz monitoringiem. Jest to też największy parking w całym hrabstwie Kent, przez które każdego dnia przejeżdżają tysiące pojazdów z całej Europy.

Wracając jednak do firmy Waberer’s. Choć Ashford Intetnational Truckstop jest nieprzeciętnych rozmiarów, nawet ten plac nie był w stanie spełnić wymagań węgierskiego przewoźnika. Trudno się zresztą dziwić, wszak każdego tygodnia w Wielkiej Brytanii rozładowuje się lub też ładuje około 700 zestawów ze słoneczkiem. Dlatego też, po ciągłych problemach z rezerwacją miejsc oraz konieczności rozdzielania ich między Waberer’s a innymi firmami, podjęto decyzję o wydzieleniu do Węgrów nowego placu, zbudowanego na terenie dawnej stacji paliw. Teraz każdej nocy zawija na niego nawet 100 żółto-niebieskich ciężarówek, albo i więcej. Jednocześnie z opisywanego przedsięwzięcia ma skorzystać nie tylko Waberer’s, ale także inni przewoźnicy. W końcu będą oni bowiem mieli więcej miejsca na dotychczasowym parkingu, mieszczącym około 350 zestawów.

Za zdjęcia oraz informację bardzo dziękuję Benowi Harrisonowi!

waberers_ashford_truckstop_1 waberers_ashford_truckstop_3 waberers_ashford_truckstop_6

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. H napisał(a):

  Skąd oni mają tyle kasy?Nasi przewoźnicy ledwo zipią.

  • Lel napisał(a):

   Jakbyś zalał Europę niewolnikami za nędzne pieniądze, też miałbyś pieniądze.

   • H napisał(a):

    A nasze firmy pod tym względem są dużo lepsze?Też mają swoich niewolników jeżdżących za psie pieniądze a w przeciwieństwie do Węgròw ledwo wiążą koniec z końcem.

   • Niewolnikami ? Gdy oni sobie śpią na bezpiecznym parkingu ty stoisz na lejbie bo dziada na serwis nie stać.Gdy oni sobie odpoczywają w kurorcie wypoczynkowym Ty tracisz pół wypłaty bo dziad- trans Ci przepał liczy.. I kto tu jest niewolnikiem ?( ͡° ͜ʖ ͡°)

    • Łukasz napisał(a):

     Zatrudnij sie u Waberersow! 🙂 Oni Cie przyjma z otwartymi rekoma, zaplaca tyle ile bedziesz chcial, dadza nowe auto, wczasy zagwarantuja w osrodku wypoczynkowym a na parkingi bedziesz zjezdzal tylko na serwis! Nie pozdrawiam! 🙂

   • hanys napisał(a):

    Te kolego waberers płaci 65 euro diety dziennie i 500 euro podstawy jak to sa nedzne pieniądze to jo jest ciekawy ile ty zarobisz HAHA

 2. Tabor napisał(a):

  Bo węgierski rząd dba o swoich przewoźników czego i polskiemu należy życzyć

 3. papacior napisał(a):

  Posłużę się cytatem SIARY SIARZEWSKIEGO……..
  ”MAJĄ ROZMACH KURWI………NY”
  a tak poważnie to gratuluję pomysłu który przedsiębiorca troszczył by się o swoich kierowców gdzie mogą odpocząć w godnych i bezpiecznych warunkach

 4. kastyk napisał(a):

  …korzystając z Toy-Toyki 😉

 5. Tk napisał(a):

  Na hiszpanskim Figueres jest identycznie. Zolto az w oczy szczypie.

 6. Janusz napisał(a):

  Konkretny kontrakt z Samsungiem postawil ich na nogi. Na Wegrzech jest fabryka i buduja kolejne

Odpowiedz