OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Kwiecień, 2019

Longline na skalę lat 70-tych, czyli Scania 111 Torpedo, która została doceniona przez internautów

Chcąc przyciągnąć do swojego stoiska jak najwięcej osób, firmy mają tak naprawdę trzy możliwości – wyjątkowo skąpo ubrać hostessy, rozdawać jakieś niebanalne gratisy lub po prostu ustawić przed namiotem jak najciekawszy pojazd.

Holenderski serwis ogłoszeniowy „Trucks.nl” zdecydował się na to trzecie rozwiązanie. Firma urządziła w tym celu serię facebookowych głosowań, w ramach których chciano wybrać główną atrakcję stoiska na zlot Truckstar Festival. Decyzję podjęli więc tak naprawdę internauci, mając przy tym do wyboru naprawdę całą grupę ciekawych maszyn. Ostatecznie zaś wybrano pojazd, który jest naprawdę nieprzeciętny. Oto on:

Na zlocie Truckstar Festival 2019 serwis „Trucks.nl” ma być reprezentowany przez Scanię 111 z 1976 roku. Mowa więc tutaj o niewątpliwym klasyku, już samym swoim wiekiem mogącym przyciągać uwagę. Niemniej na tym atrakcje dopiero się zaczynają. Czerwona Scania jest bowiem klasycznym wariantem czegoś, co można by określić kabiną typu „Longline”.

Już we współczesnych czasach, a czasie gdy samochód przechodził prace restauracyjne, właściciel postanowił przedłużyć jego kabinę o 83 centymetry. W ten sposób ciężarówka z dzienną kabiną przeistoczyła się w pojazd z naprawdę sporą sypialnią. W środku pojawiło się miejsce na pełnowymiarowe łóżko, a dzięki płaskiej podłodze nie brakuje też wolnej przestrzeni.

Warto tutaj dodać, że fabrycznie Scania serii 1 w wersji torpedo nigdy nie była dostępna z tak duża sypialnią. W ofercie były jedynie kabiny dzienne lub też kabiny delikatnie przedłużone, z malutkim, bardzo krótkim i wąskim łóżkiem. Dlatego też, choć dzisiaj 83 centymetry sypialni nie wydają się niczym szczególnym, w latach 70-tych stanowiłoby to właśnie coś w rodzaju wersji Longline.

Scania serii 1 z fabryczną kabiną „sypialną”:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: