OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Kwiecień, 2019

Akcja “Profesjonalni Kierowcy” po nowemu – nauka z zakresu mechaniki i większy nacisk na transport krajowy

Akcja „Profesjonalni Kierowcy” startuje już po raz czwarty. Podobnie jak dotychczas, będą to szkolenia dla kierowców dysponujących już zawodowym prawem jazdy, lecz pozbawionych jeszcze praktycznego doświadczenia.

W ramach darmowych zajęć, mających formę praktyczną oraz teoretyczną, świeżo upieczeni kierowcy mogą poznać specyfikę transportu drogowego, zaznajomić się z nowoczesnymi pojazdami i uczyć się od doświadczonych instruktorów. Dzięki temu, gdy już wejdą na rynek pracy, łatwiej im będzie poradzić sobie z wyzwaniami transportowej codzienności.

Co jednak ciekawe, czwarta edycja może przewidywać coś jeszcze. Twórcy akcji postanowili bowiem rozszerzyć szkolenia o zagadnienia typowe dla zawodu kierowcy-mechanika. Tym samym „Profesjonalni Kierowcy” będą mogli zaznajomić się nie tylko z branżą transportową, ale też z mechaniczną charakterystyką pojazdów.

Z takiego rozszerzonego, warsztatowego szkolenia ma w tym roku skorzystać wybrana grupa uczestników. Jak na razie będzie to miało charakter pilotażowy, choć w przyszłości niewykluczone jest rozwinięcie tej części szkolenia.

Ponadto akcja „Profesjonalni Kierowcy” ma skupiać się na nowym charakterze zatrudnienia. Dotychczas adepci szkoleń byli przygotowywani głównie do pracy w transporcie międzynarodowym. Po ukończeniu kursu taka też praca była im oferowana. W tym roku chce się natomiast postawić dodatkowy nacisk na transport regionalny, wykorzystywany na trasach krajowych.

Dzięki temu świeżo wyszkoleni kierowcy lepiej zaznajomią się z charakterystyką lokalnego transportu. Mogą się też spodziewać stosownych ofert pracy, stanowiących ciekawą alternatywę dla osób chcących uniknąć dłuższych rozłąk z bliskimi.

Dokładne terminy szkoleń na rok 2019 nie są jeszcze znane. Startu można się jednak spodziewać już w najbliższych miesiącach, a informacje na ten temat możecie śledzić na stronie internetowej Profesjonalnikierowcy.pl. Dodam, że organizatorami akcji są firmy Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia, Continental oraz MJM.