OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 21 Grudzień, 2018

Bardzo ładne Renault AE, które porzucono na parkingu w Hiszpanii – to ciągnik z portugalskiej firmy

Przed laty ta ciężarówka mogła być obiektem westchnień niejednego kierowcy. Sądząc po felgach oraz niestandardowym malowaniu dolnej części nadwozia, ktoś postanowił szczególnie o ten samochód dbać. Teraz jednak klasyczne Renault AE przeszło w stan rozkładu, będąc porzuconym na prywatnym parkingu pod San Sebastian w Hiszpanii.

Zdjęcia opisywanego pojazdu nadesłał Czytelnik Łukasz. Jak łatwo po nich stwierdzić, biały ciągnik ma za sobą wyjątkowo długi postój. Z drugiej strony, ciężarówka jest niemal kompletna, a jej elementy nie zostały jeszcze rozkradzione. Można się tylko domyślać, że jest to zasługa postoju w strzeżonym miejscu.

Co też zwraca uwagę, to portugalskie tablice z wyraźnie widoczną datą rejestracji. Wskazują one kwiecień 1996 roku i mogą oznaczać, że opisywany ciągnik pochodzi z końca produkcji tej generacji modelu AE. Przypomnijmy bowiem, że w 1997 roku na rynek znacznie zmodyfikowane Magnum Integral.

A na koniec wróćcie uwagę na jeszcze jedną rzecz. W tle ostatniego zdjęcia widać kolejne Renault, za którym stoi jeszcze ciekawsza historia. Jest to bowiem Renault hiszpańskiej produkcji, wywodzące się z marek Dodge oraz Barreiros. Więcej na ten temat pisałem w następującym artykule: Hiszpański Dodge, który przeistoczył się w Renault, czyli ciężarówka o wyjątkowo skomplikowanej historii.

Dodatkowe zdjęcia: