Konwój Kamazów zatrzymany w Polsce: ITD nie chce zdradzać żadnych szczegółów

W nawiązaniu do tekstu:

10 Kamazów z Rosji zatrzymanych pod Suwałkami – eksportowe tablice w konwoju

W ubiegłym tygodniu pisałem o dziesięciu nowych Kamazach, zatrzymanych na trasie S61 pod Suwałkami. Cały konwój został ściągnięty drogi i otoczony pachołkami, a tuż obok dało się zauważyć radiowozy ITD.

Biorąc pod uwagę sankcje nałożone na Rosję, w tym zakaz wykonywania przewozów na terytorium Unii Europejskiej, sprawa wzbudziła olbrzymie zainteresowanie. Od razu pojawiło się bowiem pytanie, czy przyczyna tego zatrzymania była związana właśnie z sankcjami? Dlatego też zgłosiłem się do WITD Białystok z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji, a oto odpowiedź, którą właśnie mi przekazano:

12 maja 2022 r. na drodze S61, w okolicach MOP Rudniki inspektorzy z WITD Białystok oraz GITD zatrzymali do kontroli drogowej 10 pojazdów ciężarowych zarejestrowanych w Federacji Rosyjskiej. Ze względu na stwierdzone nieprawidłowości wszczęte zostały postępowania administracyjne. Więcej informacji będziemy mogli podać po ich zakończeniu.

Jak widać, podlaskie ITD nie chce zdradzać absolutnie żadnych szczegółów przed zakończeniem postępowania administracyjnego, a więc przed ostatecznym uznaniem winy organizatora transportu. Coś takiego raczej nie zdarza się często, wyraźnie wskazując, że mamy tutaj do czynienia z sytuacją nietypową lub wrażliwą.

Ciąg dalszy zapewne nastąpi.