Kompletnie biały TGX z Polski wygrał w plebiscycie na najładniejszego MAN-a

MAN Truck Champion Europe to internetowy plebiscyt, w którym miłośnicy marki MAN głosują na najładniejszą ciężarówkę. W tegorocznej edycji wystartowało 260 pojazdów z 18 krajów, natomiast zdobywca pierwszego miejsca okazał się pochodzić z Polski.

Nagrodzony pojazd to MAN TGX 18.460 z 2017 roku, noszący przydomek „White Lion” i należący do polskiego przewoźnika imieniem Paweł Pabich. To właśnie ten ciągnik zdobył najwięcej głosów w publicznym głosowaniu, zorganizowanym na Facebooku, Instagramie oraz manowskiej platformie Trucker’s World by MAN”. Najpierw udało mu się dostać do pierwszej piątki, wraz z ciągnikami z Niemiec, Włoch, Turcji i Wielkiej Brytanii, a dzisiaj okazał się on zwycięzcą, zdobywając najwięcej głosów w 10-dniowym głosowaniu finałowym.

Nagrodzona ciężarówka niewątpliwie wyróżnia się na drogach, będąc jedynym w swoim rodzaju. „WhiteLion” otrzymał bowiem biała kabinę, białe felgi, białe orurowanie, białe oświetlenie dodatkowe, białe trąby, a nawet białe obudowy odbłyśników w reflektorach. Mówiąc krótko, po prostu wszystko jest z zewnątrz białe. Za to wewnątrz kabiny znajdziemy kontrastujące połączenie bieli, beżu i brązu, z polakierowanymi plastikami i nową tapicerką.

Głównym konkurentem polskiego ciągnika był MAN TGX 18.510, rocznik 2023, należący do niemieckiej firmy Decksensgarage. Ten pojazd otrzymał bowiem bardzo ciekawe malowanie, przedstawiające na bokach kabiny dwa starsze modele marki MAN, mianowicie F8 oraz F2000. Za to zdobywcą trzeciego miejsca w konkursie okazał się MAN TG 18.510 z Włoch, również rocznik 2023. Ten pojazd wyróżniło głównie oklejenie z wizerunkami lwa.