Kolejny komunikat ITD z macedońską ciężarówką – na takich oponach i z taką naczepą strach było jechać

Krótko po komunikacie na temat ośmiu wyłączników tachografów (zapraszam tutaj), WITD Lublin znowu trafiło na ciężarówkę z Macedonii. Tym razem problemem okazał się stan techniczny, zwłaszcza w przypadku naczepy.

Oto tekst opublikowany przez Lublin:

Dniu 6 czerwca 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie skontrolowali m.in. ciągnik siodłowy z naczepą należący do macedońskiego przedsiębiorcy.

Ocena stanu technicznego pojazdu wykazała szereg poważnych usterek mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz wymagania w zakresie ekologii.

Stwierdzono, iż w ciągniku siodłowym niesprawny jest system selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) służący obniżeniu zawartości tlenków azotów w spalinach oraz system ABS zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania.

W naczepie stwierdzono także niesprawny system ABS, uszkodzoną poduszkę pneumatyczną zawieszenia, nadmierne ubytki powietrza w układzie pneumatycznym oraz nadmiernie zużyte i uszkodzone 2 opony.

W wyniku kontroli zatrzymano dwa dowody rejestracyjne oraz zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych podczas kontroli usterek.