Kolejny holenderski dyrektor w Girtece – dyrektor handlowy po dyrektorze generalnym

Największa flota ciężarówek w Europie przechodzi pod coraz bardziej holenderski zarząd. Tym razem będzie to nowy dyrektor handlowy, który rozpocznie swoją pracę w połowie bieżącego roku.

Tą największą flotą jest oczywiście Girteka Group, czyli transportowy gigant wywodzący się z Litwy. W sierpniu ubiegłego roku firma zmieniła dyrektora generalnego (CEO), zatrudniając na tym stanowisku Holendra Jeroena Eijsinka. Dzisiaj pojawiła się natomiast informacja o wytypowaniu nowego dyrektora handlowego (CCO), którym będzie Mark Mulder, również pochodzący z Holandii.

Oba wymienione stanowiska można uznać za ścisły zarząd firmy, odpowiedzialny za podejmowanie najważniejszych decyzji i odpowiedzialny tylko przed właścicielami. Tym samym można więc powiedzieć, że holenderscy menadżerowie w dużej mierze przejmują przewodnictwo nad Girteką.

Jeśli natomiast chodzi o samego Marka Muldera, to jest on osobą o wieloletnim doświadczeniu w branży logistycznej, zdobytym w takich firmach, jak P&O Ferrymaster, czy Hoyer Multimodal. Od strony wykształcenia specjalizuje się on w biznesie morskim, a w ramach Girteki ma zajmować się przede wszystkim rynkami Europy Zachodniej oraz Skandynawii.

Mark Mulder: