Kolejne ciężarówki odholowane za długi postój przy autostradzie – to chyba nowa norma

W nawiązaniu do tekstu:

Odholowanie ciężarówek, które stały na autostradowym parkingu ponad 48 godzin

Odholowywanie zbyt długo stojących ciężarówek to najwyraźniej nowa niderlandzka norma. Po zabraniu ośmiu takich samochodów w poniedziałek, co wywołało zresztą ogromny rozgłos, w środę holownik udał się na następny parking i zabrał stamtąd cztery kolejne pojazdy.

Inaczej niż w poniedziałek, tym razem działano przy trasie A13, na autostradowym parkingu pod miastem Delft. Również i tam ustawiono zakaz postoju dłuższego niż 48 godzin, a złamanie go stwierdzono w przypadku czterech ciągników siodłowych. Na samochodach widniały rejestracje z Rumunii, a relację z odholowywania możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:

Skąd ten pomysł? Na części niderlandzki parkingów ustawiono 48-godzinny zakaz, by walczyć z przewoźnikami traktującymi publiczne place niczym tymczasowe bazy. W związku z okresem świątecznym temat stał się też szczególnie aktualny. Wiele zagranicznych firm pozostawia bowiem sprzęt na Zachodzie, natomiast kierowcy ściągani są na Boże Narodzenie innymi środkami transportu. Dlatego też parkingi z godzinowymi ograniczeniami trafiły pod obserwację niderlandzkiego zarządu dróg. Inspektorzy w charakterystycznych, żółtych pickupach zaczęli jeździć po parkingach i odnotowywać ciężarówki przekraczające dopuszczalny czas postoju.