Kolejne Actrosy bez lusterek trafiają do klientów – te ciągniki będą jeździły dla Heinekena

W nawiązaniu do tekstu:

Pierwsza polska firma odebrała nowe Actrosy – jej szef twierdzi, że kierowcy bardzo chcą tym jezdzić

Realizacja zamówień na nowe Actrosy rozpoczęła się już na dobre. Po informacji o pierwszym polskim odbiorze, opisywanym tydzień temu, teraz zajrzymy do Holandii. Tam okazało się bowiem, że pierwszym użytkownikiem nowych Actrosów będzie popularny browar Heineken.

Najnowsze Mercedesy będą odpowiadały za krajową dystrybucję piwa marek Heineken, Bavaria oraz Vrumona. Ułatwieniem dla kierowców ma przy tym być słynny system MirrorCam, czyli kamery i wyświetlacze zastępujące boczne lusterka. Ponadto nie zabraknie też automatycznego utrzymywania się w pasie ruchu, piątej generacji hamulca awaryjnego oraz tempomatu przewidującego zakręty i skrzyżowania.

Opisywane ciężarówki zostały zamówione przez jednego podwykonawcę Heinekena, firmę Simon Loos. Przewoźnik ten zdecydował się na łącznie 81 egzemplarzy w kilku konfiguracjach. Będą to dalekodystansowe ciągniki z kabinami Gigaspace, a także typowo miejskie podwozia oraz ciągniki o oznaczeniu 1824. Niezależnie jednak od rozmiaru i napędu, każdy z nich ma oferować tak samo nowoczesne wyposażenie.