Pierwsza polska firma odebrała nowe Actrosy – jej szef twierdzi, że kierowcy bardzo chcą tym jezdzić

Kawczyński Logistics to pierwsza w Polsce firma, która będzie eksploatowała Mercedesy Actrosy nowej generacji. Ślesiński przewoźnik właśnie odebrał pierwszą partię 20 egzemplarzy, a do końca przyszłego roku ma ich mieć łącznie 115. Tym samym firma w stu procentach przejdzie na Mercedesy.

Omawiane ciężarówki to ciągniki siodłowe w wersji 1845 LS. Posiadają one kabiny typu BigSpace oraz GigaSpace, a także cały zestaw nowego wyposażenia. Na drodze rozpoznacie je już z daleka, z racji braku bocznych lusterek. Zamiast tego nad drzwiami znajdują się kamery, a wewnątrz kabin ich wyświetlacze. Ponadto kierowcy będą mogli liczyć na wyświetlacze zamiast wskaźników i przycisków, a także tempomaty przewidujące zakręty i skrzyżowania.

Czy jednak kierowcom się to spodoba? Prezes firmy, pan Stanisław Kawczyński, jest o tym jak najbardziej przekonany. Świadczy o tym poniższa wypowiedź, udzielona dla oficjalnego komunikatu prasowego marki: Ten samochód stanowi sam dla siebie rekomendację, a w związku z planowanym na jesień odbiorem kolejnych 30 egzemplarzy, mamy już kolejkę chętnych, którzy chcieliby u nas pracować.