Kolejna perełka autorstwa polskiej firmy Carlex Design – pickup z krótką kabiną, pełną skóry i alcantary

toyota_tacoma_carlex_04

Dopiero co rozwodziłem się na temat pickupów z przedłużonymi kabinami, na przykładzie testowego Isuzu D-Max (opis TUTAJ). Wniosek był taki, że są to konstrukcje przede wszystkim przede wszystkim do pracy, jako że użyteczność bezsprzecznie wygrywa w nich z komfortem. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby takiej roboczej konstrukcji dodać nieco charakteru, poprzez odpowiednie zabiegi tapicerskie. Świadczy o tym Toyota Tacoma*, zmodyfikowana ostatnio przez polską firmę Carlex Design.

Do warsztatu z Bielska-Białej, już na całym świecie znanego ze swoich ekskluzywnych wnętrz, trafiła właśnie Tacoma z przedłużoną kabiną. Samochód ten został zmodyfikowany pod kątem off-roadu, więc Carlex Design miało przygotować coś pasującego do terenowego charakteru. I w ten sposób powstało czarno-zielone wnętrze obszyte skórą i alcantarą – efektowne, ale też bardzo łatwe w czyszczeniu. Miejsce fabrycznych foteli zajęły „kubełki”, poprawiające trzymanie boczne przy przechyłach, natomiast fabryczna kierownica została zastąpiona niewielkim, trójramiennym kołem typowo do sportu. Zresztą, nie ma co tutaj opowiadać, bo zdjęcia mówią same za siebie.

*Toyota Tacoma to amerykańska siostra naszego modelu Hilux.

toyota_tacoma_carlex_07 toyota_tacoma_carlex_09 toyota_tacoma_carlex_10 toyota_tacoma_carlex_08 toyota_tacoma_carlex_11 toyota_tacoma_carlex_03 toyota_tacoma_carlex_05 toyota_tacoma_carlex_01 toyota_tacoma_carlex_14 toyota_tacoma_carlex_13 toyota_tacoma_carlex_12 toyota_tacoma_carlex_06 toyota_tacoma_carlex_02