OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Październik, 2016

Oto Mercedes-Benz Klasy X, czyli pickup z dieslem V6, który trafi do sprzedaży pod koniec 2017 roku

Mercedes-Benz Concept X-CLASS

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj Mercedes-Benz zaprezentował w Sztokholmie pickupa średniej wielkości. Klasa X, bo tak nazwano tę nową konstrukcję, ma być sprzedawana przede wszystkim w Europie, Ameryce Południowej, RPA oraz Australii. I choć samochód ten trafi na rynek dopiero pod koniec 2017 roku, lecz już teraz można zapoznać się z dwiema prototypowymi wersjami.

Bazą dla Klasy X jest Nissan Navara najnowszej generacji. Inaczej jednak niż w przypadku auta japońskiego, pod maską Mercedesa znajdzie się silnik aż sześciocylindrowy, o pochylonym układzie cylindrów. Niemcy nie podają konkretnie jaki to będzie motor, lecz można się domyślać, że chodzi tutaj o 3-litrową jednostkę znaną ze Sprintera. Do tego dojdzie napęd na obie połączony z elektronicznym systemem kontroli trakcji, blokadą dwóch dyferencjałów oraz naturalnie reduktorem.

Wśród danych technicznych wymienia się ponad 1,1 tony ładowności oraz możliwość holowania 3,5-tonowej przyczepy. Jeśli natomiast chodzi o elementy wyposażenia, to mają one pozwolić na skonfigurowanie zarówno wersji luksusowej, jak i małego potwora do jazdy w terenie. Świetnie pokazują to wspomniane prototypy, nazwane „powerful adventurer” (potężny poszukiwacz przygód) oraz “stylish explorer” (stylowy odkrywca).

Mercedes-Benz Concept X-CLASS Mercedes-Benz Concept X-CLASS Mercedes-Benz Concept X-CLASS Mercedes-Benz Concept X-CLASS Mercedes-Benz Concept X-CLASS Mercedes-Benz Concept X-CLASS Mercedes-Benz Concept X-CLASS Mercedes-Benz Concept X-CLASS Mercedes-Benz Concept X-CLASS

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. 13*60 napisał(a):

  ..no i ta gaśnica na desce…celem gaszenia zapału ? 😉

  Normalnie pewnie będzie …..normalnie.
  Teraz jeszcze kwestia ceny.
  Niemiec goni Niemca więc po debiucie Amaroka MB nie może za bardzo zaszaleć cenowo.

 2. LUB napisał(a):

  …a słynna już MERCEDESOWSKA rdza dokładana jest w standardzie ???

 3. 13*60 napisał(a):

  Miejsce produkcji wskazuje ,że “jakoś/ć to będzie “.
  Nie miałem do czynienia z MB ale sporo użytkowników ma z tym problem.
  Wszystkie MB to zgniłki ?
  Czy może te produkowane w Niemcowni są lepsze ?

 4. Bob napisał(a):

  Moim zdaniem Mercedes powinien iść drogą Reno i kupić jakąś starą zapomnianą markę aby takich karakanów nie brać na klatę.

  Jak no moje oko bardziej to przypomina stolec niż Mercedesa.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.