Klasyk z klimą postojową, nową sypialnią, świetnym audio i… tłokami pod sufitem

Zdjęcia: H Custom

Scania serii 3 po klasycznym tuningu wnętrza, z trójramienną kierownicą z bakelitu i skórzaną tapicerką – wydawałoby się, że to temat przerobiony już na każdy możliwy sposób. Francuski warsztat H Custom zdołał jednak pokazać projekt, który jest naprawdę zaskakujący, nie tylko w kwestii wyglądu, ale też pod względem wyposażenia. Został on wykonany na zamówienie francuskiego przewoźnika Société Distribution Transports Bonnot.

Z zewnątrz to po prostu seryjna Scania 143H 500 Streamline, niewyróżniająca się żadnym większym tuningiem. Wystarczy jednak szybkie zajrzenie do wnętrza, by zobaczyć szereg niespodzianek. Po pierwsze, brązowa skóra łączy się tam z bardzo licznymi imitacjami drewna, obejmującymi między innymi trójramienną kierownicę, schowek na tunelu silnika, czy elementy pulpitu. Wszystko to zostało wykonane w technice hydrotransferu, a więc – mówiąc w dużym skrócie – druku utrwalanego poprzez zanurzanie w wodzie.

 

W tylnej części kabiny znajdziemy też najprawdziwsze drewno, tworzące niemal pionową, podświetlaną tablicę. Element ten otrzymał klasyczne, metalowe zawiasy, a do sufitu przymocowano go przy użyciu… silnikowych tłoków. I choć w pierwszej chwili można by pomyśleć, że to nietypowe, rozkładane łóżko, w rzeczywistości mamy tutaj do czynienia z osłoną wydmuchu klimatyzacji postojowej. To jedno z nowoczesnych udogodnień, które miało pojawić się w tej ciężarówce, czyniąc jazdę tym klasykiem znacznie bardziej komfortowym. Poza tym samochód otrzymał też nowe obicia ścian sypialni, nie tylko mające na bokach wypukłe logo „V8”, ale też mogące zapewniać poprawioną izolację.

Ta klimatyzacja postojowa to tylko jedno z kilku udogodnień, które mają tutaj współczesną formę. Klient zażyczył też sobie nowoczesne fotele, przełożone ze Scanii serii R i dopasowane pod względem tapicerki. Zaoferują one znacznie szerszy zakres regulacji niż oryginalne fotele z „trójki”. Na zamówienie wymieniono też dolne łóżko oraz materac, dzięki czemu ciężarówka będzie wygodniejsza do wypoczynku. Zwieńczeniem wszystkiego są natomiast ręcznie produkowane głośniki francuskiej marki Focal, które sprytnie ukryto w oryginalnych miejscach i podłączono do stacji multimedialnej marki Sony.