Ten kierowca schudł ze 115 do 80 kilogramów – pomogła zmiana diety i system dedykowany do Actrosa

Mercedes-Benz zaprezentował historię kierowcy, który w ciągu roku zupełnie wyszedł z otyłości, chudnąc o 35 kilogramów. Nieco ponad 40-letni Heiko Gebhardt miał to osiągnąć dzięki zmianie diety oraz dzięki korzystaniu z systemu do ćwiczeń dedykowanego do ciężarówek Mercedesa.

Jeszcze rok temu pan Gebhardt ważył 115 kilogramów. Dzisiaj udało mu się zejść do zaledwie 80 kilo, będąc przy tym po prostu szczupłym. To naprawdę imponujący wynik, tym bardziej, że Heiko Gebhardt zjeżdża do domu wyłącznie na weekendy. Resztę tygodnia spędza w Mercedesie Actrosie StreamSpace, będąc kierowcą w popularnej firmie Fehrenkötter.

Zmiana diety jest rzeczą oczywistą – tutaj warto zasięgnąć opinii specjalisty i trzymać się wskazanych przez niego wytycznych. Jak natomiast rozwiązać kwestię ćwiczeń? Bohater artykułu jeździ na dłuższych dystansach i nie ma stałego dostępu do siłowni. Trzeba też pamiętać, że parkingowe siłownie są projektem polskim, a za granicą praktycznie ich nie spotkamy. I dlatego też Heiko Gebhardt skorzystał z mercedesowskiego systemu TopFit-Set.

System ten bazuje się na płycie oraz dwóch uchwytach, mieszczących się do niewielkiej walizeczki. Uchwyty można zaś montować do samej płyty, albo do mocowań w kabinie. Ponadto w zestawie otrzymujemy płytę DVD z instruktażami dotyczącymi treningów oraz dedykowaną aplikację na telefon. A co najważniejsze, można to wykorzystać także w kabinie StreamSpace, choć jest to jedna z niższych sypialni dostępnych w Mercedesie Actrosie.

Poniższe zdjęcia prezentują jak to wygląda w praktyce. Na fotografiach występuje sam Heiko Gebhardt: