Iveco TurboDaily z sypialnią na bazie Renault Trafic – przyjechał tak z Holandii czy to dzieło krajowe?

Kilka lat temu – gdy rynek zakabinowych sypialni dla „busów” jeszcze nie istniał – regularnie spotykało się sypialnie na bazie uciętych furgonów, czy też samochodów brygadowych. Twórca powyższego Iveco TurboDaily połączył zaś oba te elementy w całość, tworząc iście zaskakujące dzieło.

Bazą ewidentnie było TurboDaily z kabiną załogową, w tamtych latach produkowane jeszcze bez lewych drzwi. Do tego doszło podwyższenie dachu oraz przedłużenie sypialni wykonane po prostu z arkuszy blachy. Na końcu pojawił się zaś tylny fragment uciętego furgona. Nie jest to jednak fragment pochodzący z Iveco, lecz ze znacznie mniejszego Renault Trafic lub Opla Vivaro.

Co ciekawe, sfotografowany w Polsce samochód opatrzony był eksportowymi rejestracjami z Holandii. Można by więc uznać, że auto przyjechało w tym stanie już z Zachodu, a jego kabina jest dziełem holenderskich „inżynierów”. Niemniej nie jest to takie pewne, gdyż według oficjalnej bazy danych auto wyeksportowano już w cztery lata temu.

Ta sama baza danych wskazała też, że mowa tutaj o lekkim ciągniku siodłowym na prawo jazdy kategorii B+E. Samochód został wyprodukowany w 1999 roku i wyposażono go w mocny jak na ówczesne czasy, 122-konny silnik o pojemności 2,8 litra.

Omawiane zdjęcie opublikował na grupie “Car Spotted: Wielkopolska” Darek Kurkowiak. Podziękowania dla Czytelnika Jakuba za załatwienie zezwolenia na publikację.