Iveco Daily z ogromną kabiną sypialną czeka na klienta – ciągnik z wyjątkowej floty

Za 11,5 tys. euro, czyli nieco ponad 50 tys. złotych, można kupić ciągnik siodłowy z kabiną o wręcz amerykańskim układzie. Niczym w pojazdach zza oceanu, mamy tutaj silnik umieszczony z przodu, stosunkowo ciasną szoferkę oraz naprawdę ogromną część sypialną. W tej ostatniej można się w niej swobodnie wyprostować oraz skorzystać z dwóch łóżek, ale też do dyspozycji są pionowe szafki, hotelowych rozmiarów lodówka, kącik kuchenny i blat z dwoma fotelami. Jest tylko jeden haczyk – to ciągnik na bazie… Iveco Daily.

Mówiąc bardziej dokładnie, to Iveco Daily 65C18 z 2008 roku, swego czasu będące najcięższym i najmocniejszym wariantem z całej oferty. Fabrycznie pojazd oferował 6,5-tonowe podwozie oraz 3-litrowy, 180-konny silnik, natomiast ten konkretny egzemplarz został przebudowany na ciągnik siodłowy z niefabryczną sypialnią. Auto trafiło przy tym do pracy w niemieckiej firmie Schieritz Transporte, ciągając lekką naczepę do mebli i najwyraźniej nie narzekając na brak pracy. Świadczy o tym przebieg z ogłoszenia, określony na 938 tys. kilometrów. Co też ciekawe, ciągnik zachował fabryczne DMC, będąc pojazdem 6,5-tonowym, mając blisko 4 tony masy własnej i umożliwiając pracę z 8-tonową naczepą. To też oznacza, że do prowadzenia takiego zestawu konieczne jest prawo jazdy kategorii C+E, a naczepa musiała posiadać pneumatyczny układ hamulcowy, połączony z kompresorem umieszczonym na ciągniku.

Zestaw zdjęć z wnętrza kabiny możecie sprawdzić poniżej. Jeśli natomiast chcecie przejrzeć ogłoszenie, a może nawet jesteście zainteresowani zakupem, to całość znajdziecie pod tym linkiem. Jest to oferta z Holandii, z firmy Wilkens Light Trucks, która specjalizuje się w sprzedaży właśnie lekkich ciągników i oferuje dla nich odpowiednie naczepy. Na koniec też dodam, że to tylko jeden z kilku takich projektów, które zrealizowano w Schieritz Transporte. Niemiecki przewoźnik od lat użytkuje bowiem pojazdy z bardzo dużymi sypialniami, na bazie Iveco Daily lub Eurocargo. Kilka zdjęć tych maszyn znajdziecie w tej galerii.

Fotografie z ogłoszenia:

Iveco Eurocargo Euro 6 od tego samego przewoźnika:

Fot. Hecka GmbH Sonderfahrzeugbau