IV edycja konkursu dla kierowców ciężarówek – lokalna akcja WOŚP z Międzyborza

Konkursy dla kierowców ciężarówek zwykle organizują sami producenci pojazdów, towarzyszą temu wielkie kampanie marketingowe, a główny nacisk kładzie się promowanie niskiego zużycia paliwa. Jest jednak w Polsce inicjatywa, która mocno się na tym tle wyróżnia. To lokalny konkurs w małej miejscowości, organizowany przy użyciu miejscowych środków.

Twórcą tego wydarzenia jest Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Międzyborzu, położonym w połowie drogi między Wrocławiem a Ostrowem Wielkopolskim. Przy okazji finału WOŚP zaczęto tam organizować właśnie zmagania dla kierowców ciężarówek, korzystając przy tym z placu pod lokalnym supermarketem i wypożyczając ciągnik siodłowy z naczepą od zaprzyjaźnionych przewoźników. A że wszystko bardzo dobrze się przyjęło, na 23 stycznia 2022 roku zaplanowano już czwartą edycję wydarzenia.

Konkursowi kierowcy zmierzą się za kierownicą trzyosiowej Scanii R560, należącej do firmy firmy HDService. Do wykonania będą mieli zadania sprawnościowe, polegające na precyzyjnym manewrowaniu. Będzie też konkurencja teoretyczna w zakresie wiedzy o BHP oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Na zwycięzców mają czekać nagrody, facebookowa strona wydarzenia znajduje się tutaj, a zgłoszenia udziału przyjmowane są pod tym linkiem.

Tak to wyglądało w 2020 roku: