ITD dostało nowego szefa – jakie doświadczenie ma „pełniący obowiązki”?

Inspekcja Transportu Drogowego ma nowego, tymczasowego szefa. Został nim Artur Czapiewski, w przeszłości związany zarówno ze służbami kontrolnymi, jak i z zarządzaniem infrastrukturą.

Zapewne pamiętacie, że wraz z początkiem stycznia swoją pozycję stracił Alvin Gajadhur, związany z ITD od 22 lat i szefujący tej formacji od 2016 roku. Obecnie trwają przygotowania do konkursu na jego następcę, natomiast w ramach tymczasowego wypełnienia luki powołano osobę „pełniącą obowiązki Głównego Inspektora Transportu Drogowego”. Obejmie ona tę pozycję do czasu zakończenia konkursu, a przy okazji może też w tym konkursie wystartować, by pozostać Głównym Inspektorem na stałe.

Tym „pełniącym obowiązki” będzie wspomniany już Artur Czapiewski, którego życiorys opisano w następujący sposób:

Od 2021 r. pracował na stanowisku dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wcześniej pracował m.in. w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Bydgoszczy i Zarządzie Dróg Miejskich w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.