OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Wrzesień, 2017

Intermodalna naczepa Kässbohrer, z której można zdjąć nadwozie – do wyboru jest furgon lub firana

Specjalnie z myślą o transporcie intermodalnym, firma Kässbohrer wprowadziła do swojej oferty nowe pojazdy. Są to naczepy, które z zewnątrz wyglądają niczym najzwyklejsza firanka lub furgon, lecz w rzeczywistości są pojazdami o zdejmowanych nadwoziach. Cały ten system można zobaczyć na powyższym filmie, od około 3. minuty – przeładunkowy Kalmar chwyta nadwozie naczepy i przenosi je na wagon o układzie zwykłej platformy. Nie potrzebujemy tutaj więc specjalnego, niskopodwoziowego wagonu z zagłębieniem na naczepowe podwozie.

W ramach opisywanej oferty, nazywającej się Kässbohrer Swap Body, turecko-niemiecka firma oferuje dwa wspomniane rodzaje nadwozia – kurtynowy lub furgonowy. Oba warianty mają długość typowej, 13,6-metrowej naczepy, a do tego dochodzą certyfikaty XL. Jak natomiast konstrukcje te montuje się do podwozi? Wygląda to dokładnie tak samo, jak w przypadku kontenerów morskich. Co więcej, rozmieszczenie punktów mocowań jest tutaj dokładnie takie same jak w kontenerach o długości 40 lub 45 stóp.

Galeria zdjęć:

kassbohrer_naczepa_zdejmowane_nadwozie_2 kassbohrer_naczepa_zdejmowane_nadwozie_1 kassbohrer_naczepa_zdejmowane_nadwozie_6 kassbohrer_naczepa_zdejmowane_nadwozie_5 kassbohrer_naczepa_zdejmowane_nadwozie_3 kassbohrer_naczepa_zdejmowane_nadwozie_7

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Andrzej napisał(a):

  Zawsze mnie zastanawiało dlaczego tylko kontenery można produkować w ten sposób. Przecież to logiczne aby tak samo produkować chłodnie, firanki, a może nawet inloadery.

  • Sasza z Sochaczewa napisał(a):

   Kolega widzę nie w temacie. W taki sposób wozi się bardzo dużo ładunków. Są chłodnie, cysterny, firanki oraz nadwozia do przewozu blachy w kręgach. Tak więc systemem nadwozi wymienionych jest dosyć dobrze rozwinięty

 2. Sasza z Sochaczewa napisał(a):

  Też mi nowość. Firma Codognotto obsługująca połączenia z Polski do Włoch już od dłuższego czasu wykorzystuje takie ,,kontenery”.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.