rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Wrzesień, 2017

Trwa czwarty dzień blokad dróg we Francji, a już za kilka godzin związkowcy będą rozmawiać z rządem

Jeszcze dzisiaj, o godzinie 16:30, przedstawiciele francuskich związków zawodowych spotkają się z przedstawicielami rządu. Nie zmienia to jednak faktu, że związkowcy nadal stoją na drogach, utrudniając transport oraz odcinając kraj od paliwa.

Ilość akcji nie jest co prawda tak duża jak na początku tygodnia. Coraz sprawniej działa też policja, która rozmontowała część blokad. Niemniej blokady nadal stoją i można spotkać się z takimi obrazkami jak poniżej. Jeśli zaś chodzi o paliwo, to na 54 stacjach nadal nie ma żadnego zaopatrzenia, natomiast 138 stacji oferuje tylko ograniczony asortyment.

Co będzie dalej? Jeśli w czasie dzisiejszych rozmów zawiązane zostanie porozumienie, związki zawodowe powinny zejść z dróg, a kierowcy ciężarówek wrócić do pracy. Jeśli jednak porozumienia nie będzie i rząd dalej będzie chciał zreformować prawo pracy, od jutra protesty mogą się tylko zaostrzyć.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Dawid napisał(a):

    13*60 napisz coś śmiesznego do Francuzów. O tej ich walce za polskiego kierowcę.

  2. Tk napisał(a):

    Ale to nie jest śmieszne. Warunki pracy w Polsce są śmieszne.Do momentu choroby, czy wypadku, renty i emerytury są śmieszne, bo później to tylko tragedia.

  3. Arrrdian napisał(a):

    Lubie placki

Odpowiedz