OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 27 Listopad, 2014

Imigranci zginęli w pożarze polskiej ciężarówki w Dunkierce. Inna grupa zaatakowała nożem kierowcę

port calais

Nadszedł niestety czas na porcję aktualności z północnej Francji, gdzie transportowcy cały czas muszą zmagać się nielegalnymi migrantami chcącymi dotrzeć do Wielkiej Brytanii. Zaczniemy od zeszłotygodniowej historii z polską ciężarówką w roli głównej, która o dziwo wcale nie rozegrała się w Calais, lecz w Dunkierce.

Jadący z Polski do Wielkiej Brytanii zestaw spalił się w oczekiwaniu na prom wypływający z Dunkierki. Pojazd załadowany był pianką izolacyjną, więc palił się wyjątkowo intensywnie, pozostawiając po sobie jedynie zgliszcza. Polskiemu kierowcy na szczęście nic się nie stało, lecz w pogorzelisku znaleziono zwłoki dwóch osób. Wszystko wskazuje na to, że byli to nielegalni imigranci, którzy ukryli się w ciężarówce, a następnie paląc papierosa doprowadzili do samego pożaru. Polak kierujący ciężarówką był w ciężkim szoku, kiedy dowiedział się o zaistniałej sytuacji i oczywiście od razu został przesłuchany przez francuską policję. Z jego zeznań wynika, że nie miał on pojęcia o obecności imigrantów w ciężarówce, z czym zgadzają się policjanci.

Na tym jednak nie koniec “atrakcji”. Mało brakowało, a cały problem z imigrantami miałby na sumieniu kolejną ofiarę, tym razem jednak będącą kierowcą. Hiszpan, który wrócił właśnie ciężarówką z Wielkiej Brytanii do Francji, został otoczony na parkingu przy trasie A16 przez grupę około 30 imigrantów. Chcieli oni włamać się do ładowni ciężarówki, więc kierowca wyszedł, aby założyć specjalne zabezpieczenie na drzwi. Wówczas jeden z imigrantów wyjął nóż i dźgnął kierowcą kilkukrotnie w rękę. Inny kierowca, który był w pobliżu, zadzwonił od razu po policję, lecz nie zdołała ona nikogo aresztować.

Morał z tego wszystkiego jest jeden – Francja kompletnie nie panuje nad sytuacją…

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. tajemniczybrodacz napisał(a):

  albo Francja nie chce panować nad sytuacją.

  • pete379 napisał(a):

   Racja. Gdyby działo się to w Niemczech, to imigranci byliby wyłapani, a port otoczony kordonem wojska i policji, zasiekami, płotami i podobnymi rzeczami. Ale Francuzom jest na rękę wspieranie exportu imigrantów, bo nie pasożytują oni na finansach Francji.

 2. Patryk napisał(a):

  Gdyby coś robili to powinni latać po porcie jak lis za kurami i wyłapywać to dziadostwo i wysyłać z dala od wszystkiego możliwego rodzaju transportu i cywilizacji przede wszystkim. A dwa tak mają w dupie że imigranci im nic nie robią tylko innym szkodzą a oni mają premie od ilości interwencji a dwa wiedzą że po za tunelem i dwiema przeprawami do Anglii się nie dostaniemy więc wina jest po stronie przewoźników że tam jeżdżą tak jakby. Niech nikt nie zrozumie mnie źle ze popieram imigrantów i staje za nimi plecami ale szczerze pomyślcie czemu tak sie zaczęło dość mocno dziać. Poprawa ładunków do/z Anglii znacząco poszła w górę i automatycznie ruch wzrósł i szansa przedostania się na wyspy 10 złapią ale 11 sie uda.

 3. Kalach9625 napisał(a):

  Nie od dzisiaj wiadomo że flaga Francji powinna być biała. Nie dziwie się również Wielkiej Brytanii, która jasno i wyraźnie poinformowała że nie wyśle ona ludzi tylko pieniądze. I bardzo dobrze. Chociaż z drugiej strony jestem ciekawy ile jeszcze osób zginie, ile spłonie ciężarówek, ile ładunków będzie uszkodzonych i ile kierowców poranionych przez tych niecywilizowanych stworzeń, ponieważ ludźmi czegoś takiego nazwać niestety nie można. Ja rozumiem, uciekają tam gdzie będą mieli jakiś procent szans na lepsze życie, ale bez przesady. Zobaczcie co się tam dzieje. No gorzej niż w zoo..

 4. karol napisał(a):

  francja jak to francja ma wyjebane na wszystko !!!

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.