OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 13 Wrzesień, 2018

Hyundai Xcient zadebiutuje w Europie, ale w wersji wodorowej – premiera podobno już w 2019 roku

Hyundai jest jednym z prekursorów wodorowej motoryzacji. Firma ma już na swoim koncie wodorowe auto osobowe iX35 Fuel Cell, które trafiło na rynek w ograniczonych ilościach. Wkrótce rozpocznie się też sprzedaż następcy iX35 Fuel Cell, znanego pod nazwą Nexo. Tymczasem w branży wodorowych ciężarówek Hyundai przygotowuje się wodorowego Xcienta.

Koreańczycy pokazali właśnie pierwszą grafikę z tym pojazdem, zapowiadając jak mniej więcej będzie on wyglądał. Za tydzień, przy okazji targów IAA 2018 w Hanowerze, mamy też poznać dane techniczne nowego pojazdu, zapewne wraz z zasięgiem oraz mocą silników. W 2019 roku ma natomiast dojść do oficjalnej premiery.

Podobno wodorowy Hyudan Xcient trafi do sprzedaży także w Europie. Koreańczycy mieliby w ten sposób wejść na niszowy rynek ekologicznych ciężarówek, praktycznie nie mając wodorowej konkurencji. Jest to tym ciekawsze, choć jeszcze kilka lat temu były ku temu plany, Xcient w wersji spalinowej nigdy w Unii Europejskiej nie zadebiutował.

Więcej na temat Hyundaia Xcient przeczytacie tutaj.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Obsrwator napisał(a):

    Obserwuję rozwój motoryzacji na przestrzeni długiego czasu. Mam wrażenie, że branża w ostatnim czasie stanęła na skraju przepaści i część producentów aut (szczególnie europejskich) poczyniła krok naprzód, a Koreańczycy tą przepaść przeskoczyli. Jestem przekonany, że napęd wodorowy w przeciwieństwie do “elektrycznych mrzonek” jest właściwym kierunkiem rozwoju. Będę trzymał kciuki za Hyunadaia.

  2. HOBO napisał(a):

    Zgadam sie całkowicie z opinią powyzej. Elektryka to kasa ale nie ekologia. Brawo Hyundai, brawo Toyota.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.